top of page
Пошук

У Нацмузеї в Києві після реставрації виставлять вкрадену нацистами картину


У Національному музеї імені Тараса Шевченка у Києві виставлять відреставровану картину "Таємний виїзд Івана Грозного перед опричниною", яка була вивезена нацистами з України в роки Другої світової війни. Про це повідомляється на сторінці виставкового проєкту "США – Україна. Історія однієї картини. Реституція. Дослідження. Реставрація" в Facebook.


Робота художника Михайла Паніна "Таємний виїзд Івана Грозного перед опричниною" (1911) зображує епізод реальних історичних подій. У лютому 1565 року московський цар Іван ІV Грозний здійснив виїзд перед опричниною, започатковано для зміцнення царської влади в боротьбі з опозицією. Панін (1876–1963) працював над картиною під впливом ідей художника Ільї Рєпіна – викладача Петербурзької академії мистецтв.


1913 року картина "Таємний виїзд Івана Грозного" була передана до Катеринославського міського художнього музею (нині – Дніпровський художній музей). У роки Другої світової війни полотно було незаконно вивезено нацистами під час окупації Дніпропетровська (1941–1943).


Побачити картину на виставці можна буде з 27 січня до 20 березня 2022 року у виставкових залах Національного музею Тараса Шевченка за адресою: Київ, бульвар Т. Шевченка, 12. Години роботи – з 10:00 до 17:30, вихідний день – понеділок.

0 коментарів
bottom of page