top of page
Пошук

У Львові судили священнослужителя УПЦ МП, який поширював проросійську літературу

Личаківський районний суд Львова визнав винним 44-річного диякона Олександра Іванченка винним у розпалювання національної та релігійної ворожнечі й оштрафував його на 3400 грн. Крім цього, він має сплатити 15,2 тис. грн за судові експертизи. Про це повідомляє RISU з посиланням на zaxid.net.


У вироку йдеться, що обвинувачений був на посаді диякона Свято-Георгіївського храму, що на вулиці Тараса Бобанича (колишня Короленка) у Львові й поширював там проросійську літературу.


Згідно з матеріалами справи, які опублікували в судовому реєстрі, до обов'язків обвинуваченого належав контроль за парафіями, які входять в структуру Львівської єпархії УПЦ МП. У листопаді 2022 року Олександр Іванченко перебував у приміщенні Свято-Георгіївського храму й роздавав відвідувачам церкви книги «Современный Украинский вопрос и его решение согласно божественным и священным канонам». Цю літературу видали 2020 року в столиці Кіпру Нікосії. Книжки, які роздавав священослужитель, мають ознаки російської пропаганди, спрямованої проти основ національної безпеки України.


Під час досудового розслідування Олександр Іванченко визнав провину й 15 квітня 2024 року уклав угоду про визнання винуватості. Диякон погодився заплатити штраф.


Суддя Григорій Жовнір визнав винним Олександра Іванченка у розпалювання національної та релігійної ворожнечі (ч. 1 ст. 161 ККУ) та призначив йому 3,4 тис. грн штрафу. Також священнослужтиель сплатить понад 15 тис. грн за судові експертизи. Вирок можна оскаржити у Львівському апеляційному суді.


Додамо, що Олександр Іванченко є уродженцем Луцька Волинської області. З 2003 року він переїхав до Львова.


0 коментарів

Comments


bottom of page