top of page
Пошук

Столтенберг: Майбутнє України – в євроатлантичній сім’ї


28 лютого генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг закликав дати можливість Україні стримувати та захищатися від майбутньої агресії. Про це він зазначив під час виступу на Північному саміті Комітету співробітництва Північного робітничого руху (SAMAK). Повідомляють Букви.


Столтенберг визнав, що поки невідомо коли ця війна закінчиться, проте, він заявив, коли вона закінчиться, необхідно переконатися, що історія не повториться.

Президент РФ Путін не може продовжувати руйнувати європейську безпеку. Ми повинні закласти довгострокові заходи щодо безпеки України, тому що майбутнє України – в євроатлантичній сім’ї”.

Генеральний секретар також закликав до продовження посилення стримування та оборони. Він зауважив, що наприкінці холодної війни багато хто вірив, що Захід зможе побудувати кращі відносини з Росією, але, наголосив генсек, російський лідер Путін вирішив відійти від співпраці та діалогу, залишивши за собою слід невиконаних обіцянок, порушивши фундаментальні принципи глобальної безпеки, атакуючи сусідні країни та “намагаючись підірвати наші власні демократії”.


Зокрема Столтенберг вказав на призупинення Росією Нового договору про обмеження ядерної зброї як на останній приклад неповаги Москви до міжнародних норм.

Ми повинні визнати, що закінчення цієї війни не буде поверненням до нормальних стосунків з Росією. Дороги назад немає. У більш небезпечному світі ми більше не можемо дозволити собі вважати захист необов’язковим”, – зазначив він.

Зауважимо, у липні цього року Президент України Володимир Зеленський планує відвідати саміт НАТО у Вільнюсі.


Окрім цього, 21 лютого у Брюсселі відбулись перші переговори у форматі “Україна-ЄС-НАТО” на високому рівні. Сторони обговорили шляхи покращення координації та налагодження процедури закупівлі озброєння між Києвом та союзниками.


  • Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що заявки Фінляндії та Швеції на вступ до блоку є “пріоритетними”.

  • Генеральний секретар США Єнс Столтенберг закликав Росію переглянути рішення про зупинення дії ядерного договору зі США. Він заперечив слова президента РФ Володимира Путіна щодо того, що Росія нібито не починала війну.

  • 22 лютого прем’єр-міністерка Литви Інгріда Шимоніте заявила, що призупинення Росією своєї участі в новому договорі про скорочення ядерних озброєнь START є “трюком Москви для посилення тиску”.

  • 23 лютого колишній прем’єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон заявив про намір висуватися на пост генерального секретаря НАТО.


0 коментарів

Comments


bottom of page