top of page
Пошук

Справа на 1,5 млрд. Суд заарештував учасника схеми поставок вугілля з окупованого Донбасу


Печерський районний суд Києва заарештував українця, який брав участь у злочинній схемі постачань вугілля з тимчасово окупованих територій Донбасу за рахунок державних підприємств України на загальну суму близько 1,5 млрд грн, повідомляє Ліга.нет.


Вона заявила, що суд задовольнив клопотання прокурора щодо обрання підозрюваному запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою з можливістю внесення 500 млн грн застави.


За її словами, незаконне постачання вугілля відбувалося в кінці 2014-го на початку 2015 років за безпосереднього втручання вищих представників російської влади з метою ослаблення державної та економічної безпеки України.


Венедіктова повідомила також, що особі, яка забезпечувала постачання вугілля з тимчасово окупованих територій та укладання українським держпідприємством прямих контрактів з так званими ЛНР і ДНР, оголошено підозру у держзраді та сприянні діяльності терористичних організацій.


Вона заявила, що суд задовольнив клопотання прокурора про обрання підозрюваному запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою з можливістю внесення 500 млн грн застави.


За даними генпрокуратури, підозрюваний був пов'язаний з вугільним бізнесом і вів переговори з представниками терористів, контролював завантаження вагонів, а потім звітував так званим кураторам з обох сторін.


"Цілком очевидно, що питання постачання вугілля з окупованих територій контролювалися на дуже високому рівні і не могли жити самостійним життям без залучення або, якщо хочете, прикриття вищих чинів у правоохоронних органах. Хто давав відповідні інструкції цим правоохоронцям, в обмін на що, за яких обставин – обов’язково встановить слідство", – наголосила генпрокурор.


РБК-Україна з посиланням на джерело у правоохоронних органах пише, що це радник колишнього міністра енергетики України Сергій Кузяра. Він був радником Едуарда Ставицького, який обіймав посаду міністра до Майдану.

0 коментарів
bottom of page