top of page
Пошук

Скандальна мережа АЗК Glusco знайшла нового власника


Мережа АЗК Glusco, роботу якої було заблоковано з березня 2021 року, знайшла нового власника. Власником став підприємець із Греції. Про це повідомляє РБК-Україна.


Швейцарська компанія Glusco Energy S. A., що володіє в Україні великою мережею АЗК (понад 100 станцій) і чотирма нафтобазами, знайшла нового власника. Новим власником компанії став грецький підприємець Дімітріос Аніфантакіс.


Угода з ізраїльським бізнесменом Нісаном Мойсеєвим, якому належала Паливна мережа Glusco, була укладена в кінці жовтня 2021 року, його сума не розголошується.


Згідно з повідомленням Glusco, новий власник мережі АЗС є громадянином Греції та працює у сфері глобальної торгівлі енергоресурсами понад 30 років. Він займав керівні посади вищого рівня в таких компаніях, як Litasco, BP plc, Cargill SA, Motor Oil Hellas та інші. Зараз Аніфантакіс є членом Ради директорів Motor Oil Hellas, найбільшої грецької нафтопереробної групи, що володіє близько 1500 АЗС в Греції та за її межами.


Тим самим, дійшов кінця конфлікт, що тривав дев'ять місяців. Нагадаємо, в березні 2021 року СБУ і ДПС провели спецоперацію на об'єктах мережі Glusco, звинувативши компанію в "тіньовій реалізації неякісних нафтопродуктів". Як заявили правоохоронці, орієнтовна сума ухилення склала 240 млн грн. У компанії відкинули звинувачення, але повноцінна робота мережі з тої пори заблокована: здійснюється тільки продаж газу і супутніх товарів в магазинах.


На початку червня з'явилася інформація, що азербайджанська нафтова компанія Socar (також має в Україні свою мережу АЗС) має намір купити Glusco, проте в підсумку угода не відбулася.

0 коментарів
bottom of page