top of page
Пошук

Сили оборони просунулися на Мелітопольському напрямку: Токмак - "ключик" для подальшого наступу ЗСУ


Українські війська мають успіх у напрямку Вербового на південному фронті. Сили оборони продовжують ведення наступальної операції на Мелітопольському напрямку. Повідомляє РІА південь.


Про це повідомив речник Генерального штабу ЗСУ Андрій Ковальов. За його словами, Сили оборони продовжують ведення наступальної операції на Мелітопольському напрямку.

"У напрямку Новоданилівка - Вербове мали успіх, закріплюються на досягнутих рубежах", - сказав Ковальов.

Контрнаступ ЗСУ успішно триває на Запорізькому напрямку, а Силам оборони вдалося просунутися в бік Новопрокопівки, Малої Токмачки та Очеретованого.


Перемога в контрбатарейній боротьбі необхідна для наступного наступу. Тому організація артилерії дуже важлива по всій лінії зіткнення. Росіяни вже відчувають наближення біди. Про це Апостроф TV розповів військовий оглядач з Ізраїлю Давид Шарп.

"Росіяни намагаються запобігти катастрофі на фронті. Вихід у Токмак став би локальною катастрофою для росіян. Ситуація ще не така погана для росіян, але вони відчувають наближення біди", - розповів він.

За словами експерта, зараз росіяни мають проблеми з резервами. І це дає можливість ЗСУ рухатися вперед.

"Якщо ЗСУ вдасться охопити Токмак і створити загрози на флангах, перед росіянами постане завдання або втратити війська, або впорядковано залишити території, скоротивши лінію фронту. В іншому разі можливий обвал лінії фронту. Однак це поки що гіпотетична ситуація", - розповів він.

За словами Шарпа, зараз командування ЗСУ розраховує на прискорення наступу після виснаження резервів росіян. Наступ можуть зупинити або уповільнити дощі. Однак на півдні України ця небезпека не така велика, оскільки восени там небагато опадів.

"Лінію оборони має утримувати певна кількість людей. Без них лінія стає тільки окопами. Зараз росіян сильно поменшало, що робить більш можливим наступ ЗСУ. Однак зараз говорити про те, що лінію Суровикіна нікому захищати, поки рано", - розповідає він.

Також експерт розповів про те, що зараз почастішали удари ЗСУ по Криму.

"Це дуже різні удари за допомогою дуже різних засобів, включно з модернізованими українськими ракетами. Це змушує росіян відволікати резерви на Крим і є сигналом для жителів і влади Криму. Якщо такі удари стануть систематичними, вони набудуть не тільки демонстративного, а й військового значення. Є інформація про те, що по Криму застосовувалися британські ракети. Що спростовує чутки про те, що існує негласна заборона на застосування ракет по Криму. Однак ракет таких мало і вони використовуються поштучно. Тому важливим є надходження американських і німецьких ракет. Також важливим є нарощування випуску українських ракет, що дозволить їх використовувати, незважаючи на побажання союзників", - розповів Давид Шарп.
0 коментарів

Comments


bottom of page