top of page
Пошук

Сейм Польщі вимагає від Німеччини компенсації за агресію у Другій світовій і планує те ж щодо РФ


СЕЙМ ПОЛЬЩІ, ФОТО: TWITTER ЄП

Сейм Польщі схвалив резолюцію, у якій закликає Німеччину сплатити репарації за завдані країні збитки внаслідок агресії нацистської Німеччини - зазначивши, що планує аналогічний крок щодо Росії як правонаступниці СРСР. Як пише "Європейська правда", про це повідомляє PAP.


"Польща ніколи не відмовлялася від претензій до Німеччини; Сейм Республіки Польської закликає уряд Німеччини визнати політичну, історичну та фінансову відповідальність за усі наслідки від розв’язання Другої світової війни", - йдеться у тексті.


Проєкти резолюцій внесли правляча партія "Право і справедливість", "Громадянська платформа" та "Польська селянська партія". На засіданні комітету взяли за основу проєкт партії влади, який доповнили поправками. Однією з них слово "репарації" замінили на "компенсації".

У тексті згадують усі злочини нацистської Німеччини проти Польщі та наголошують, що країна так і не отримала належної компенсації, і ніколи не відмовлялася від неї.


"Заяви про те, що вимоги до Німеччини були зняті у правовий спосіб чи обмежені у часі, не мають підстав ані моральних, ані юридичних", - йдеться у резолюції.


Крім того, зауважують, що Польща досі не отримала належних компенсацій за збитки внаслідок вторгнення СРСР. "Ці втрати вимагають ідентифікації і презентації відповідних оцінок, що буде основою для відповідних дій щодо Російської Федерації", - зазначають у тексті.


Нагадаємо, правляча партія "Право і справедливість" підняла питання у чергову річницю нападу гітлерівської Німеччини на Польщу.


Більше половини поляків вважають, що Німеччина все ще винна Польщі репарації за Другу світову війну.

0 коментарів

Comentários


bottom of page