top of page
Пошук

Світові ціни на молоко ростуть: війна в Україні — серед причин здорожчання


Очікувана ціна молока-сировини за березень 2022 р. буде на 6,6% вищою, ніж у лютому — 62,2 $/ц ЕСМ. Повідомляє AgroPortal.

Такі оцінки IFCN озвучили експерти Асоціації виробників молока.

«Основною причиною буде переважання попиту над пропозицією, яке пов’язано з негативною динамікою зростання виробництва молока у світі, а також зростанням собівартості виробництва та інфляцією. Значну роль у зростанні собівартості виробництва відіграють наслідки війни, розв’язаної росією проти України», — пояснюють експерти.


Середня ціна на молоко в 2022 р. залежно від регіону буде коливатися в межах 59 до 71 $/ц. Прогнозована ціна для Нової Зеландії — $65 (+6,5%), ЄС — $71 (+14%), США — $59 (+7,3%).


Аналітики оцінюють світову ціну на молоко у 2022 р. на рівні вище $55. StoneX очікує ціну у $55,6, Rabobank — $60,4, а Fonterra — $57.


«Експерти вже відмічають зниження попиту в чутливих до зростання цін регіонах, таких як Близький Схід, Африка, Південно-Східна Азія. Більш активними залишають країни Північної Азії, ЄС та Північної Америки. На фоні зниження попиту ціна могла б знижуватися, але через низькі запаси молока, котрі важко відновити в короткостроковому періоді, цього, швидше за все, не відбудеться», — прогнозують експерти.


Зазначається, що не останнє місце в прогнозуванні цін на молоко і наслідків було відведено війні в Україні.


«Незважаючи на те, що ні Україна, ні росія не є мажоритарними гравцями на глобальному молочному ринку, вони мають значний вплив у формуванні собівартості. Адже є основними постачальниками кормів та палива на глобальному ринку. Крім того, зростання цін на нафту прямо пропорційно впливає на формування попиту в країнах третього світу. З початком війни в Україні стало, як ніколи, помітне переплетіння всіх аграрних ринків при формуванні ціни», — підсумували в асоціації.


0 коментарів

Comments


bottom of page