top of page
Пошук

СБУ затримала організаторів каналів нелегального виїзду ухилянтів за кордон


З початку російської війни в Україні триває загальна мобілізація. У зв’язку з цим чоловіки призовного віку не мають права на виїзд за кордон. Проте вони шукають шляхи, аби залишити рідну країну. І допомагають їм в цьому, як не дивно, навіть представники органів місцевої влади. Нещодавно СБУ ліквідувала ще три схеми нелегального виїзду ухилянтів за кордон. Повідомляють Економічні новини з посиланням на пресслужбу відомства. Силовики затримали прихильницю “руского міра”.

“Служба безпеки заблокувала три нові канали нелегального виїзду з України громадян призовного віку. До організації незаконної діяльності причетні злочинні угруповання, до складу яких входили посадовці медустанов та органів місцевого самоврядування. Зловмисники пропонували ухилянтам допомогу у незаконній міграції до сусідніх європейських країн на підставі підроблених документів або через так звану “зеленку”, – йдеться в повідомленні. За даними СБУ, вартість таких “послуг” становила від 2,5 до 5 тис. дол. Однак сума залежала від способу і терміновості виїзду.

“На Одещині:затримано ділків, які переправляли своїх клієнтів за кордон під виглядом “супроводу” підставних осіб з інвалідністю до іноземних медзакладів. Для здійснення зарубіжного “рейсу” фігуранти виділяли авто з водієм. Однак, після перетину держкордону “перевізники” та інваліди, учасники “схеми”, поверталися в Україну, а ухилянти залишалися за межами нашої держави”, – розповіли у службі.

В ході розслідування стало відомо, що одна із організаторок оборудок є палкою прихильницею кривавої політики країни-агресорки. У забороненій в Україні соцмережі “Однокласники” вона часто-густо схвально відгукувалася про війну в нашій країні.

Ще одна злочинна група переправляла своїх клієнтів за кордон через завчасно підготовлені “лісові стежки”, які були прокладені поза контрольно-пропускними пунктами.

“В Івано-Франківській області:на організації каналу нелегальної міграції викрито злочинну групу, до якої входило троє ділків. Ними виявилися: медпрацівниця, її родич та колишня очільниця одного з відділів Калуської міськради. Фігуранти продавали потенційним призовникам фіктивні медичні довідки про наявність групи інвалідності. Потім ухилянти використовували підробку для виїзду за кордон”, –проінформували в СБУ.

Наразі всім викритим організаторам “схем” повідомлено про підозру. Їм загрожує до 9 років позбавлення волі.


0 коментарів

Commentaires


bottom of page