top of page
Пошук

"Ряса та духовний сан не можуть захищати людину, якщо вона є колаборантом," – речник ПЦУ


Ряса та духовний сан не можуть захищати людину, якщо вона є колаборантом, порушує закон та допомагає ворогу. Так вважає речник Київської Митрополії Православної Церкви України, архиєпископ Євстратій (Зоря). Повідомляє RISU.


В інтерв’ю для Фактів ICTV він розповів про нинішню ситуацію в українському православ’ї, конфлікти та скандали з УПЦ (в єдності з Московським Патріархатом), а також пояснив, чому серед священиків і вірян саме цього релігійного об’єднання СБУ виявляє стільки колаборантів та прихильників “русского міра”.


За словами архиєпископа, десятки років у середовищі УПЦ МП поширювалася ідеологія “русского міра” – це видно за брошурами, проповідями та святими, яких вони пошановують.


Речник Київської Митрополії ПЦУ переконаний, що наша держава мала б розірвати юридичний зв’язок між українськими православними та керівною російською структурою.


Те, що нині в Україні серед священиків і вірян саме цього релігійного об’єднання СБУ виявляє стільки колаборантів та прихильників “русского міра” має своє логічне пояснення, каже Євстратій (Зоря). Він вважає таку ситуацію результатом багаторічної праці Росії та бездіяльності з боку України.


"Це і є наслідки. Коли людям роками вкладається в голову, що Москва, “русскій мір” – це святиня, їх треба всіляко боронити, захищати, треба поширювати їхні ідеї. А все, що є проти них – це є зло, прояв сатани, наближення антихриста. Отруєні цією ідеологією люди піддаються впливу і починають працювати на ворога.


Вони щиро вважають, що коли спрямовують вогонь російської артилерії, ракети, бомби на українські об’єкти, то чинять добро. Коли вони поширюють російську пропаганду, то начебто захищають святині, ведуть священну війну з дияволом.


Це результат десятиліть безкарної пропаганди “русского міра”. Ні суспільство, ні держава належним чином до нас не прислухалися. І до цих фактів не ставилися так, як необхідно", - говорить речник ПЦУ.


Якщо не змінити державну політику, яка була за усі роки незалежності, то ситуація лише погіршуватиметься, переконаний речник Київської Митрополії ПЦУ.


І навіть повідомлення Служби Безпеки України про порушення кримінальних проваджень, акцентує архиєпископ Євстратій, не означає, що щось суттєво змінилося.


Доволі часто, за його словами, все лишається на рівні повідомлень у ЗМІ, до реального судового вироку справи так і не доходять. Головним же має бути принцип рівності усіх перед законом.


Правоохоронним органам потрібно діяти рішучіше, не замовчуючи реальну ситуацію, вважає Євстратій (Зоря):


"Не може ряса та духовний сан захищати людину, якщо вона є колаборантом, порушує закон та допомагає ворогу. Не треба думати, що ми не будемо на них впливати. Можливо, вони виправляться, усвідомлять, змінять свою позицію. Насправді вони все це сприймають, як показала історія, як слабкість. Вони думають, що українська держава нездатна їм дати відповідь згідно з законом. І тому продовжують робити те, що й робили. Сміються в обличчя.


Вибачте, якщо офіційний речник Церкви Московського Патріархату Миколай Данилевич у відповідь на слова виконувача обов’язків глави Служби безпеки України про те, що виявлено багато колаборантів в цьому середовищі, каже, а в середовищі СБУ виявлено ще більше. Яке нахабство. Вибачте, так є: і в Службі Безпеки України, і в прокуратурі, і правоохоронних органах, в органах влади, в представницьких органах є колаборанти".


За словами архиєпископа Зорі, толерантне ставлення і бажання не торкатися питань релігії провокує у саме таких послідовників Московського Патріархату відчуття безкарності й навіть певного нахабства:


"Чи може хтось навести приклади того, що вище духовенство Православної Церкви України чи Греко-Католицької Церкви, чи Римо-Католицької Церкви в Україні, чи протестантських об’єднань, юдеїв, мусульман будь-якого іншого релігійного об’єднання, крім Церкви Московського Патріархату в Україні, було помічено в колаборантстві з ворогом? Не було у ЗМІ жодного подібного повідомлення. Про духовенство Московського Патріархату таких повідомлень десятки.


Публічно благословляють окупантів, сприяють їм, освячують зброю, їздять на заходи. Чи повинна бути реакція держави на це? Чи вони й далі прикриватимуться: а що ми можемо зробити? Якщо ви нічого не можете зробити – тоді розпустіться і скажіть, що ми неспроможні.


Якщо наші архиєреї на окупованих територіях ходять до окупантів та їх благословляють, а ми нічого не можемо вдіяти, то ми не здатні керувати. Якщо ви їх не караєте – цим самим ви їх підтримуєте. І цим самим ви свідчите, що ви з ними однодумці", - зауважує речник ПЦУ.


Одним із найпоказовіших прикладів ігнорування загальнополітичної ситуації в Україні та зміни суспільних настроїв архиєпископ Зоря називає історію із перейменуванням Української Православної Церкви (Московського Патріархату).


Він нагадує: ще у грудні 2018 року Верховна Рада ухвалила зміни до закону Про свободу совісті та релігійні організації. Згідно з ним, всі релігійні організації, які належать до складу релігійного об’єднання, що має свій центр в країні-агресорі, тобто у РФ, повинні у своїй повній назві вказувати приналежність до цього релігійного центру.


"На жаль, в січні 2019 року виконання цього закону було заблоковане через рішення Окружного адміністративного суду Києва. Цим рішенням було зупинене виконання розпорядження Міністерства культури. Сам закон ОАСК не може зупинити, але виконання розпорядження, яке було видане на підставі цього закону Міністерством культури, зупинили. І от з січня 2019 року це розпорядження не виконується, а справа не розглядається... Фактично, ми маємо справу з одним із видів відвертої судової корупції та використання судових повноважень з неналежною ціллю. Якби цей закон був розблокований – то відповідно вже багато питань було б знято", - наголошує речник ПЦУ.


І це точно не про втручання держави у справи Церкви, що у нас заборонено Конституцією, переконаний Євстратій (Зоря). Це лише право визначати зовнішню юридичну діяльність релігійних організацій.


0 коментарів

Comments


bottom of page