top of page
Пошук

росія намагається продати вкрадене українське зерно в країни Африки – NYT


За даними журналістів, Продовольча ситуація навколо України погіршується через загрозу голоду на континенті та різке подорожчання продуктів харчування. Також, як повідомляє Politico, у США дали зрозуміти, що не погодяться на зняття санкцій в обмін на зняття російської блокади українських портів для експорту зерна. Повідомляє Ukraїne Today.


«Ніякий російський шантаж не спрацює. Зняття блокади буде вирішуватися в інших форматах. Я вже говорив, що військові конвої країн-партнерів для танкерів можуть зняти це питання», – пише Андрій Єрмак у своєму Telegram.


Держсекретар США Ентоні Блінкен заявив, що розкрадання зерна стало частиною більш широких дій росіян під час війни проти України. Ці дії підірвали здатність Києва експортувати сільськогосподарську пшеницю та загострили глобальну кризу продовольчої безпеки.


«Є повідомлення, які заслуговують довіри, як ми могли бачити в одній із провідних газет, про те, що Росія краде українське зерно, підготовлене на експорт... щоб продати його для власної вигоди», – сказав Блінкен.


За словами Блінкена, блокуючи експорт зерна в Україні та використовуючи агресивну пропаганду, Росія шантажує світ загостренням продовольчої кризи.


«Таким чином Путін намагається домогтися скасування санкцій проти Кремля, але Російська Федерація є єдиною, хто сприяє тому, щоб ситуація з голодомором загострювалася за кордоном України, особливо країн Африки», - стверджував Блінкен.


У травні США надіслали листи до 14 країн, переважно Африки, в яких стверджувалося, що Росія може спробувати продати українське зерно іноземним покупцям, повідомляє газета The New York Times.


За його інформацією, листи були надіслані в середині травня дипломатичними каналами. "США повідомили про 14 країн, в основному африканських. За заявами Вашингтона, російські кораблі вийшли з портів поблизу України з тим, що Держдепартамент назвав "краденим українським зерном", - йдеться в статті. За даними Сполучених Штатів, були залучені щонайменше три кораблі.


0 коментарів

Comments


bottom of page