top of page
Пошук

Північний потік-2 можуть не запустити, розмова Байден-Путін: новини тижня


30 грудня пройшла телефонна розмова між президентами США та Росії Джо Байденом та Володимиром Путіним . Вона тривала 50 хвилин, повідомляє Ліга.нет.


Розмова пройшла з ініціативи російського президента на тлі зростання напруженості на європейському континенті, у зв'язку із накопиченням військ РФ біля українських кордонів та можливим нападом Росії на Україну.


Байден описав Путіну два варіанти: Росія або піде на деескалацію в Україні, або зіштовхнеться зі стримуванням із боку США.


Другий варіант включає накладання економічних витрат на Росію, коригування та збільшення сил НАТО в країнах-союзниках, а також виділення Україні додаткової допомоги.


Головною метою розмови було задати тон майбутнім переговорам РФ і країн .


Водночас, у розмові президентів не прояснилося, чи ухвалила Росія остаточне рішення про нове вторгнення в Україну.


Щодо вимог Росії щодо нерозширення НАТО на схід, позиція США незмінна – рішення мають приймати суверенні країни та члени Альянсу без участі третьої сторони.


Кремль же заявив, що масштабні санкції проти РФ за можливе нове вторгнення в Україну загрожують повним розривом відносин США та Росії.


Путін обговорював із Байденом запуск переговорів щодо вимог Росії про "гарантії безпеки". Зокрема, президент РФ "дав докладні роз'яснення принципових підходів" у запропонованих Росією договорах із США та НАТО.


У Кремлі вважають, що результатом переговорів мають стати "тверді правові гарантії" щодо нерозширення НАТО на схід та про нерозміщення біля кордонів Росії загрозливих систем озброєння.


Президенти також підтвердили, що 9-10 січня у Женеві відбудуться двосторонні переговори РФ та США, 12 січня у Брюсселі пройде засідання Ради Росія-НАТО, а 13 січня розпочнуться переговори в ОБСЄ, пишуть у Кремлі. Байден та Путін домовилися тримати переговори під особистим контролем.

0 коментарів

Comments


bottom of page