top of page
Пошук

ПЦУ не сяде за стіл переговорів із представниками РПЦ, бо "їх руки в крові українців"


Про це заявили в ПЦУ, коментуючи перенесення Всесвітньою Радою Церков засідання круглого столу, на якому передбачався діалог між церковними організаціями України. Повідомляє RISU з посиланням на "Україну православну".


"ПЦУ не бачить сенсу в діалозі з представниками РПЦ, які по суті є агентами російських спецслужб. Від літа, коли делегація ВРЦ була в Києві, з боку РПЦ не лише не було виявлено ознак дистанціювання від агресивної політики Кремля – навпаки, і очільник РПЦ, і Московська Патріархія стали виявляти ще більшу і однозначну підтримку агресії. Багато оглядачів критикують ВРЦ за слабку і двозначну позицію, дуже подібну до позиції інших міжнародних інституцій, де представлена Москва – ООН та ОБСЄ.


Думка окремих чільних осіб ВРЦ, що ПЦУ можна примусити сісти за один стіл з кремлівськими агентами в рясах, використовуючи як важіль впливу питання заявки про членство в Раді – глибоко хибна. ПЦУ не настільки зацікавлена в набутті членства в організації, де вплив РПЦ залишається великим, аби заради цього сідати за один стіл з тими, у кого руки в крові українців. Для ПЦУ формат Конференції Європейських Церков, де вона вже є членом, є оптимальним для екуменічної співпраці", – наголошують в ПЦУ.


Раніше керівництво ВРЦ здійснило візити до Церков в Україні та РПЦ з метою забезпечення участі в процесі діалогу.


"На жаль, попри всі наші зусилля протягом останніх місяців, практичні та політичні перешкоди для участі Української Православної Церкви (УПЦ МП) і Православної Церкви України (ПЦУ) як основних учасників у будь-якому такому процесі діалогу роблять наші плани нездійсненними в цей час", – сказав генеральний секретар ВРЦ Джеррі Піллей, коментуючи перенесення Всесвітньою Радою Церков засідання круглого столу з українського питання.


0 коментарів

Comments


bottom of page