top of page
Пошук

ПЦУ готова захищати законні права громад через публічні протести, - заява Синоду


Священний Синод просить Кабінет міністрів України та Президента України вжити заходи для нормалізації державно-церковних відносин, у які зараз "штучно внесене непорозуміння". Повідомляє RISU.


Про це йдеться у заяві Священного Синоду ПЦУ.


Як зазначають у ПЦУ, єрархи їхньої Церкви двічі робили публічні заяви щодо численних перешкод громадам добровільно виходити з-під порядкування УПЦ МП та долучатись до ПЦУ. Часто такі перешкоди створювали представники державної влади.


"Однак, попри ці та інші численні зверн ення, подібна практика продовжилася", - зазначають учасники Священного Синоду.


Також у ПЦУ вважають "обурливою" ситуацією, коли чотири місяці державні органи зволікають з реєстрації статуту Свято-Успенської Києво-Печерської лаври у складі ПЦУ, не вносять технічні зміни до до Статуту Донецької єпархії ПЦУ та не виконують постанови парламенту щодо передачі у власність єпархії ПЦУ приміщення кафедрального храму в Сімферополі.


"В цей же час керівник служби, що відповідає за державно-церковні відносини, робить публічні коментарі, які дискредитують Православну Церкву України та захищають існуючу монополію структури Московського Патріархату на богослужіння в українській святині.. Натомість у комунікації від керівництва органу, який мав би в релігійній сфері захищати Україну від російської гібридної агресії, систематично звучать наративи, цілком співзвучні зі штампами пропаганди Московського патріархату. Зокрема це обвинувачення у «захопленні храмів», іменування релігійного об’єднання, що має лише 4% суспільної підтримки, «найбільшим», намагання видати заяви зборів цього об’єднання, які дотепер так повною мірою офіційно і не були опубліковані, за нібито реальне рішення про припинення підпорядкування цієї структури Московському Патріархату тощо".


Як наголошують у ПЦУ, якщо створення системних перешкод не буде припинене, це значно ускладнить ситуацію та змусить Православну Церкву України захищати законні права громад та вірних через публічні протести.

0 коментарів

Comments


bottom of page