top of page
Пошук

Путін на війні проти України використовує тактику терору цивільного населення—колишній чиновник НАТО


Джеймі ШиКолишній чиновник НАТО Джеймі Ши заявив, що президент країни-агресора Володимир Путін застосовує проти України тактику прямого націлювання на цивільних осіб. Черговим підтвердженням став ракетний удар по торговому центру в Кременчуці. Повідомляють Букви із посиланням на The Guardian.


Джеймі Ши був речником альянсу під час війни в Косові 1999 року. Він заявив, що міжнародні юристи мають вирішувати чи був удар по ТЦ в Кременчуці актом тероризму. Проте, на його думку, це точно “тактика тероризування цивільного населення”.


Він вважає, що у такий спосіб Путін хоче показати, що РФ довелося перефокусувати військові зусилля на Донбасі, оскільки не вдалося захопити Київ чи Харків на ранніх етапах. Утім наміри знищити Україну залишилися. Кремль показує це тим, що їхні війська не можуть потрапити до Києва, поки “ракети точно зможуть”.


Колишній чиновник НАТО звинуватив російського президента у “класичній повзучій агресії”. Він послався на збройну агресію проти Грузії у 2008 році та окупацію Криму у 2014 році.

“Ми чітко знаємо, що Росія має наміри щодо країн Балтії. Путін порівняв себе з Петром Великим, який лише кілька днів тому розширив Російську імперію”, — зазначив Джеймі Ши.

Вже стало зрозуміло, від Москви існує велика загроза проти НАТО. До 24 лютого вона була надзвичайно низькою, але тепер ймовірність цього значно вища.


“Не неминуче, але з більшою ймовірністю. Тому НАТО було переведено з досить мінімального рівня на набагато більший рівень швидкого реагування на війну”, — резюмував колишній речник НАТО.

0 коментарів

コメント


bottom of page