top of page
Пошук

Прем'єр-міністр Фінляндії прибув до Києва, буде оголошено 18-й пакет військової допомоги


Петтері Орпо, Прем'єр-міністр Фінляндії, 23 серпня 2023. (Andrew Kravchenko/Bloomberg via Getty Images)

Прем'єр-міністр Фінляндії Петтері Орпо прибув до Києва 23 серпня напередодні Дня Незалежності України. Повідомляє The Kyiv Independent.


«Фінляндія є надійним захисником нормального життя в нашій Європі та заснованого на правилах міжнародного порядку», — написав Зеленський у Telegram.Орпо заявив, що його країна «підтримує Україну та її суверенітет, незалежність і територіальну цілісність у довгостроковій перспективі».


На спільній прес-конференції з Зеленським Орпо сказав, що його уряд готується надіслати в Україну свій 18-й оборонний пакет, і подробиці будуть оголошені цього тижня.6 липня було оголошено про 17-й пакет військової допомоги від Фінляндії на суму близько 105 мільйонів євро (114 мільйонів доларів). Згідно з прес-релізом уряду Фінляндії, загальна сума підтримки України з боку Фінляндії становить понад 1,7 мільярда євро (1,84 мільярда доларів).У прес-релізі зазначається, що «Україна є найбільшою країною-партнером Фінляндії у сфері розвитку, і Фінляндія готується до відновлення країни».


Прем'єр-міністр відвідав житлові будинки в Ірпіні, які зведені за фінським проектом і в яких живуть 200 українців, які втратили домівку з початку вторгнення. У червні фінський парламент проголосував за правоцентристського політика прем’єр-міністром замість Санни Марін, чия лівоцентристська партія посіла третє місце на загальних виборах у країні у квітні. Марін відвідав Київ у березні 2023 року. Орпо приєднався до президента Литви Гітанаса Науседи та президента Португалії Марселу Ребелу де Соуза, які також прибули до столиці 23 серпня.


0 коментарів

Comentarios


bottom of page