top of page
Пошук

Посол Японії про загрозу нападу РФ на Україну: Хочу запевнити – реакція буде дуже потужною


У випадку нового вторгнення Росії до України реакція Японії буде "дуже потужною". Про це в інтерв'ю Суспільному сказав посол Японії в Україні Мацуда Кунінорі.


За словами посла, Японія уважно стежить та дуже стурбована ситуацією біля кордонів України. У світлі переговорів із РФ і намірів відновити нормандський формат посол сказав, що Японія "дуже цінує" спосіб, яким Україна відповідає на цю "напружену ситуацію" – "дуже спокійно і стримано".


Посол нагадав, що нещодавно прем'єр Японії Фуміо Кісіда провів розмову із президентом США Джо Байденом, під час якої вони заявили про намір співпрацювати для стримування російської агресії проти України. Він зазначив, що прем'єр Японії планує тісне співробітництво зі США, союзниками та партнерами, щоб вжити "рішучих дій", якщо це буде необхідно, у відповідь на будь-які атаки.


"Прем'єр-міністр Фуміо Кісіда обговорював із президентом Байденом план взаємодії у разі, якщо Росія нападе на Україну. Я не можу говорити подробиці, але хочу запевнити, що реакція буде дуже потужною", – додав посол.


Коментуючи заклик уряду Японії до своїх громадян виїхати з України та відкласти заплановані поїздки через загрозу вторгнення Росії, посол сказав, що це "не настанова, а лише застереження". Водночас він наголосив, що посольство Японії залишиться в Києві і працює у звичайному режимі.

0 коментарів

Comments


bottom of page