top of page
Пошук

Польща проситиме НАТО про введення контингенту польських миротворців в Україну


Польща може вже найближчим часом ввести свої війська в Україну для протистояння російській військовій агресії. Це випливає з останніх заяв віце-прем'єра Польщі Ярослава Качинського. Цей сценарій обговорюватиметься на саміті НАТО вже у четвер. Повідомляє Український дощ.


Як повідомляє Polskie Radio, Сполучені Штати не заперечуватимуть, якщо хтось із союзників відправить в Україну миротворчий контингент. В країні-агресорі вважають, що це може призвести до прямого зіткнення ЗС РФ та натовських сил.


Вперше ідею відправити в Україну миротворців НАТО Ярослав Качинський озвучив ще 15 березня під час поїздки до Києва. До прифронтової української столиці один з лідерів Польщі дістався потягом, аби провести переговори з президентом України Володимиром Зеленським.


Нагадаємо, західні партнери відмовили Україні у постачанні важкого озброєння, винищувачів, а головне — у створенні безпольотної зони над країною, що могло, за словами західних політиків, призвести до прямого зіткнення НАТО та Росії. Більшість ініціатив зарубали з ініціативи Вашингтона, проте днями Білий дім дав зрозуміти, що, хоча сам не має наміру вводити війська в Україну, він не буде проти, якщо це зробить будь-яка інша країна НАТО.

«Вважаю, що потрібна миротворча місія НАТО або, можливо, якогось ширшого складу, яка зможе захистити себе, яка за згодою президента та уряду країни діятиме на території України, — сказав Качинський після зустрічі із Зеленським. — Місію, яка буде призначена для несення миру, несення гуманітарної допомоги, але також буде захищена відповідними силами — збройними силами».

Це питання планується обговорити на саміті НАТО, який відбудеться завтра, 24 березня.


У польському війську вже розпочався процес доукомплектування контрактниками підрозділів 18-ї механізованої дивізії. Ця дивізія вже кілька тижнів проводить спільне з американськими частинами навчання на полігоні Нова Демба, що знаходиться поблизу кордонів України.


У Польщі тим часом над російським посольством учора було помічено дим — деякі спостерігачі визнали, що в будівлі могли спалювати секретні документи. Таке вже відбувалося у російському посольстві в Україні перед його евакуацією.


Тим часом, Варшава оголосила в середу про висилку 45 російських дипломатів. Наступним кроком може бути розрив дипвідносин і введення польських військови для протидії російській агресії в Україні.

0 коментарів

Commentaires


bottom of page