top of page
Пошук

Польща звинуватила Німеччину в "обманних маневрах" щодо постачання зброї


Основний бойовий танк Т-72 М1 у Німецькому танковому музеї у Мюнстері. Фото: dpa

Німеччина дуже повільно замінює вже поставлені Україні польські танки. Польський уряд почувається обдуреним і хоче розраховувати на допомогу інших партнерів по Північноатлантичному Альянсу (НАТО). Про це повідомляють Українські новини із посиланням на німецьке видання Spiegel.


Польський уряд звинувачує Німеччину в порушенні свого слова у зв'язку з постачанням зброї на Україну.


"Німецькі обіцянки про кільцевий обмін танками виявилися оманливими маневрами", - заявив Spiegel заступник міністра закордонних справ Шимон Шинковський-Вель-Сенк.


Польща вважає себе ошуканою в угоді, бо після російського вторгнення передала Україні свої запаси танків Т-72. За польською інформацією, через кордон було переправлено понад 200 старих, але дуже ефективних основних бойових танків, пише видання. Була надія, що Німеччина дотримається своїх обіцянок і знову збільшить кількість польських бронетанкових частин, оскільки кільцевий обмін танками мав забезпечити швидку доставку важкої військової техніки до України. Берлін запропонував східним партнерам по НАТО, таким як Польща, Румунія та Чехія, передати Україні старі танки радянського виробництва. Канцлер Олаф Шольц пообіцяв, що Німеччина намагатиметься швидко замінити військову техніку, щоб забезпечити обороноздатність своїх партнерів.


В інтерв'ю SPIEGEL Шинковський вель Сенк сказав, що німці спочатку пропонували полякам танки, "які були старші за ті, які ми передали Україні".


"Ця пропозиція не може бути прийнята, тому що ми не зацікавлені у погіршенні стану нашого озброєння та навчанні наших солдатів на техніці 1960-х років", — сказав дипломат.


З Варшави кажуть, що Ламбрехт запропонував поставити полякам 20 танків "Леопард" старішої версії як заміну зданим системам озброєння, однак лише з весни 2023 року і спочатку лише по одному на місяць. У Берліні кажуть, що раніше поставка неможлива.


"Нам запропонували символічну кількість танків. Важко сприймати це як серйозну пропозицію після того, як ми поставили Україні понад 200 танків за два місяці, тому Польща вважає за краще розмовляти з іншими партнерами по НАТО, які дійсно готові допомогти нам у цьому", — сказав заступник міністра закордонних справ Шинковський вель Сенк.


За його словами, Польща вже отримує танки зі США та Великобританії.


24 травня президент Польщі Анджей Дуда звинуватив Федеральний уряд Німеччини у порушенні домовленостей щодо обміну танків, оскільки уряд у Берліні пообіцяв Польщі танки Leopard замість відправлених в Україну польських танків.


20 липня депутат Бундестагу від християнсько-демократичного союзу Німеччини Родеріх Кізеветтер заявив, що Німеччина планує почати передачу танків Leopard 2 Україні лише з 2023 року.


21 квітня Міністерство оборони Німеччини виключило все важке озброєння зі списку, надісланого Україною.

0 коментарів

コメント


bottom of page