top of page
Пошук

Одеський художній музей постраждав внаслідок російської ракетної атаки


Сьогодні музей мав святкувати свій 124 день народження.

Увечері 5 листопада під час російського ракетного обстрілу постраждала будівля Одеського національного художнього музею. Голова комунікаційного відділу Анастасія Левченко повідомила MediaSapiens, що наразі відбулось дві хвилі евакуації художніх робіт, тож основної експозиції в музеї вже немає. Повідомляє Детектор медіа.

«Пошкоджена частина забору, нашої брами. Також зазнав поразки фасад музею, вибиті вікна, всередині є невеликі тріщини. Однак поки що ми точно не можемо оцінити важкість пошкоджень, адже будівля дуже стара і наразі відбувається процес оцінки пошкоджень, фіксація наслідків ураження та слідчі дії.

Загалом будівля музею стоїть, наш грот у видимому порядку. В музеї залишились поодинокі роботи, які ми фізично не можемо витягти. Але основна наша колекція в безпеці. Ті роботи, які були в музеї – це тимчасові виставки. Вже все узгоджено з митцями і з тими, у кого є права на роботи. Великих пошкоджень саме робіт немає. В деяких випадках повилітали рами, але самі роботи залишились. Ми вже на зв’язку з міжнародними фондами та департаментами щодо підтримки музею. Вживаємо усіх заходів безпеки, тому не можемо пускати журналістів всередину будівлі», — сказала Анастасія Левченко.

Виставки, що постраждали: Марґіт та Роман Сельських «Сонце заходу / Sol occidens» з колекції Едуарда Димшица, Борис Айзенберг «Квіти за відвалами», роботи Олександра Грехова, Стас Жалобнюк «Black Sea», Володимир Семків «Радість», Альбіна Ялоза «Вівтар небесного війська» та Kinder Album «Великі луги, рясні трави».

За словами Левченко, поранених серед працівників, на щастя, немає. Вночі в музеї чергував наряд поліції і в момент прильоту правоохоронці були у сховищі.


Музей зачинили не менш ніж на тиждень. У зв’язку з російською атакою адміністрація була вимушена перенести події, присвячені 124-му дню народження музею.


Додамо, що волонтерська допомога музею наразі не потрібна, адміністрація звертатиметься точково до відповідних професійних організацій.


0 коментарів

Comments


bottom of page