top of page
Пошук

Німеччина заявила, що відмовиться від російського вугілля до осені, а від нафти - до кінця року

В уряді пояснили, чому ФРН не підтримує заборону на ввезення російськиї нафти/газу


Міністр економіки Німеччини Роберт Хабек оптимістично оцінює перспективи звільнення своєї країни від російської енергетичної залежності. Повідомляє Mind.

«Щодня, фактично, кожну годину ми говоримо «прощай» імпорту з росії, – сказав міністр в інтерв'ю «Франкфуртер Альгемайне Зонтагсцайтунг». – Якщо все піде, як задумано, до осені ми будемо незалежні від постачання російського вугілля, а до кінця року майже незалежні від їхньої нафти», – сказав Роберт Хабек.

«З газом все складніше, тому що ми не маємо власних потужностей для прийому зрідженого газу, – додав міністр. – Ми можемо це зробити у ситуації великого тиску».

Він сказав, що незабаром вирушить до країн-виробників зрідженого газу, Норвегії та Катару. «Ми маємо збільшити наші можливості імпорту, у найближчій перспективі зрідженого газу, а у дальній – водневого палива».


Міністр висловився проти введення ембарго на поставки енергоносіїв у ЄС, оскільки частка рф у газовому ринку Німеччини – 55%, а щодо нафти 35%.

«Я розумію тих, хто закликає до ембарго на тлі війни, розв'язаної росією в Україні. Але йдеться не про маленький дискомфорт, на який можна піти, а про важкий економічний та соціальний удар. Ембарго призведе до економічної кризи, високої інфляції, сотень тисяч безробітних, зими без тепла наступного року та відключень електроенергії».

Видання повідомляє, що федеральний уряд уже оголосив про план будівництва підприємства з прийому зрідженого газу в гирлі Ельби за 80 км від Гамбурга.

Тим часом, міністерство енергетики Азербайджану заявило, що країна має достатньо запасів газу для поставок у Європу, і за необхідності Баку може збільшити поставки газу до сусідніх країн.

0 коментарів
bottom of page