top of page
Пошук

Нерухомість в Києві впала в ціні до 50 відсотків, первинний ринок практично зупинився


Погляд на проблему з боку банківського сектору.

Продажів на ринку нерухомості в Києві практично немає, а реальні ціни, за якими укладаються угоди купівлі-продажу, складають 50 відсотків від довоєнних. Про це розповів директор з розвитку роздрібного бізнесу Правекс Банку Володимир Чорненький під час круглого столу на тему: «Повернення роздрібного кредитування: особливості воєнного часу».


«Практично немає продажів нерухомості на ринку. Первинний ринок практично зупинився. Йдуть продажі об’єктів, які або збудовані, або мають ступінь готовності 90% і більше. І саме такі об’єкти ведуться і добудовуються», – розповів СЕО Правекс Банку.


Він також зазначив, що будівництво також майже зупинилося.


"Старту нових об’єктів найближчим часом не планується. І об’єкти, які мають ступінь готовності менш як 80%, зараз мають дуже малу ймовірність активного відновлення будівництва", - сказав Чорненький.


Заморожені будівельні майданчики та зупинені продажі супроводжуються падінням цін.


«По Києву є об’єкти, які продаються з дисконтом до 50% до вартості, яка була до війни. Ми бачимо дисконти, з якими готові продавати житло в прифронтових містах, просів ринок нерухомості в Одесі, тому що є певні воєнні ризики», – констатує Володимир Чорненький.


За його словами, дефіцит покупців на ринку пояснюється структурою самого ринку.


«Основні продажі до війни були інвестиційними продажами, коли 40-60% житла купували інвестори як альтернативу депозитів: вкластися на стадії котловану і продати на стадії готовності об'єкта. Ця частина клієнтів на сьогодні відпала», – зазначив Володимир Чорненький.


Решта – покупці, які купують житло для проживання, але їх небагато.


«Залишилася категорія клієнтів, яким насправді потрібне житло для власних потреб. І нова державна програма мала б допомогти й забудовникам відновити будівництво, і покупцям – придбати нерухомість», – впевнений банкір.

0 коментарів
bottom of page