top of page
Пошук

Неоголошений поділ світу. Який спільний план виношують Росія та Китай — Клімкін


Зустріч Володимира Путіна та Сі Цзіньпіна у Пекіні, 4 лютого 2022 року (Фото:Sputnik/Aleksey Druzhinin/Kremlin via REUTERS)

Павло Клімкін, дипломат, міністр закордонних справ України 2014−2019 років, розповів Радіо НВ про спільний план Росії і Китаю про неоголошений поділ світу. Повідомляє НВ.

«Логіка абсолютно така: Росія отримує сферу впливу в Центральній Європі, не просто ж так вона намагалася свої папірці американцям надсилати, про повернення до лінії 1997 року, яке фактично скасувало би будь-яке нове членство в НАТО і Євросоюзі. В Азії Китай би, звичайно, набрав обертів, а в Центральній Азії, я так розумію, концепція спільного сусідства з домінуванням Китаю. Для цього і створені всі ці Шанхайські організації співробітництва, там вони намагаються затягувати все більше і більше азійських країн. Тобто такий собі азійський недемократичний формат, який вони хочуть якимось чином надати для розподілу Азії», — розповів Радіо НВ Клімкін.

Він наголосив, що «цей варіант не пройде».


«Ніхто не хоче, щоби Китай і Росія, причому Росія як молодший партнер Китаю, це абсолютно зрозуміло, і я впевнений, що тимчасовий, спробували поділити значну частину Євразії», — заявив дипломат.


15 лютого 2022 року генсек НАТО Єнс Столтенберг заявляв, що Росія і Китай хочуть поділити світ на сфери впливу.

0 коментарів
bottom of page