top of page
Пошук

Нема консенсусу: Столтенберг пояснив, чому Україна досі не в НАТО


Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг каже, що Україна поки не може стати членом Альянсу, оскільки немає консенсусу щодо цього всередині організації, передає Depo.ua.


Журналіст американського телеканалу HBO Джонатан Свон поставив Столтенбергу низку гострих запитань щодо вступу України до Альянсу і про російську агресію.


У відповідь за питання, що робитиме НАТО, якщо Росія знову нападе на Україну, Столтенберг в ефірі HBO зазначив, що Альянс "уважно стежить за незвичайними переміщеннями російських військ поблизу кордону України".


"Минулого тижня я зустрічався з президентом Зеленським та ще раз висловив підтримку з боку НАТО територіальної цілісності й суверенітету України. Я знаю, що він хоче більшого… Він хоче повного членства", – сказав Столтенберг.


Свон зауважив на це, що Україна хоче просто членства в організації, а реального повноцінного захисту від Росії.


"Україні обіцяли членство в НАТО ще у 2008 році, але нічого не сталося. На них напали, їхню територію захопили… Вона й досі захоплена Росією", – сказав журналіст.


Генсек НАТО відповів, що оскільки Україна не є частиною Альянсу, то не підпадає під дію положення про колективну оборону. Він також зазначив, що в Альянсі немає консенсусу щодо питання членства України.


"Аби бути членом НАТО, потрібно відповідати стандартам НАТО. Ми допомагаємо їм з модернізацією, боротьбою з корупцією, але щоб стати повноправним членом, на це мають погодитися всі 30 членів Альянсу, а в нас зараз немає консенсусу щодо запрошення України до вступу", — пояснив Столтенберг.


На це ведучий зауважив, що може згадати країни у складі НАТО, уряди яких "глибоко корумповані й недемократичні". На його думку, країни Заходу просто не бажають конфліктувати з Росією.

0 коментарів
bottom of page