top of page
Пошук

НБУ анулював ліцензії СК, яка наближена до бізнесмена Жеваго


Національний банк анулював страховій компанії "Омега" ліцензії на надання фінансових послуг (крім професійної діяльності на ринку цінних паперів). Про це йдеться у повідомленні регулятора. Повідомляє BANKI.UA.


НБУ пояснює таке рішення тим, що структура власності страховика не відповідає вимогам законодавства.

"Невідповідність структури власності небанківської фінустанови вимогам законодавства є підставою для анулювання ліцензій на провадження діяльності з надання фінансових послуг відповідно до статті 38 закону "Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг", – зазначають у Нацбанку.

Згідно з останньою поданою звітністю СК "Омега" (за 9 місяців 2022 року), обсяг страхових премій компанії становив 91,748 млн грн, вартість активів – 440,902 млн грн, страхові резерви – 62,764 млн грн.


Частка ринку компанії за страховими преміями становила 0,38%.


Після відкликання ліцензій фінустанова позбавляється права провадити діяльність за видами відкликаних ліцензій. Відкликання ліцензій не звільняє фінустанову від виконання зобов’язань за договорами про надання фінансових послуг.


Рішення про анулювання ліцензій правління НБУ ухвалило 23 лютого, воно набрало чинності з 24 лютого.


За даними Opendatabot, СК "Омега" була зареєстрована у Києві 10 листопада 1994 року, її статутний капітал складає 55 млн грн, а акціонерами є: ТОВ "Агрібізнес" (9,9%), "Київмедпрепарат" (9%), ТОВ "Перт" (9%), суднобудівний завод "Залів" (9%), "АвтоКрАЗ" (9%), Стахановський вагонобудівний завод (9%), ТОВ "Преміорі" (9%), приватне акціонерне товариство "Росава" (9%), ТОВ "Укртехвуглець" (9%) та Микола Голуб (6,1%).


Частина з цих юридичних осіб пов’язана з бізнесменом Жеваго.


На 31 січня в Україні налічувалося 12 life-страховиків, тобто компаній, які займаються страхуванням життя, а також 116 страховиків non-life, тобто компаній, які займаються іншими видами страхування (крім страхування життя). СК "Омега" відноситься до другої категорії страховиків.

0 коментарів
bottom of page