top of page
Пошук

На Хмельниччині ще одна громада вийшла з УПЦ МП і перейшла до ПЦУ


На фото віряни, які виступили за перехід храму до складу ПЦУ тримають у руках банер. Джерело фото: Алла Чепелюк

20 серпня біля храму Різдва Пресвятої Богородиці у селі Довжок, що на Кам'янеччині, відбулися збори парафіян релігійної громади, які прийняли рішення про перехід місцевої церкви до ПЦУ. Про це Суспільному Хмельницький розповіла учасниця зборів Алла Чепелюк. За її словами, понад 600 вірян зібралися біля церкви, аби підтвердити свій вибір. Інформує RISU.


"Було прийнято рішення членами релігійної громади про перехід храму до Православної Церкви України. Було затверджено склад лічильної комісії, потім ревізійної комісії. Зібрано понад 600 голосів мешканців села Довжок. Вони проголосували за те, щоб дана церква перейшла до складу ПЦУ", — каже Алла Чепелюк.


Проте, каже, представники УПЦ МП зачинили ворота церкви і не пустили ревізійну комісію до храму, щоби розпочати інвентаризацію.

На фото прихожани УПЦ (МП), що не допустили членів ревізійної комісії до храму. Джерело фото: Алла Чепелюк

Вісім років працюва у храмі Різдва Пресвятої Богородиці Руслан. Каже, одного дня йому сказали більше не приходити до храму. Пояснює це так:


"Сьогодні нас не пускають у нашу церкву. Священник Олександр говорить: у нас немає війни, в нас контрактники вбивають срочників... Чому він так говорить? Скільки людей ще має загинути, аби люди перестали ходити в московську церкву?!", — каже чоловік.


Люди, які виступили за перехід церкви у Довжку до ПЦУ, прийшли на збори з плакатами. Віряни, які підтримують УПЦ МП, двічі намагалися їх зіпсувати.


"Вони проявляли агресію. Один плакат вони вирвали і забрали собі. Ми більше не чіпляли його", — стверджує Алла Чепелюк.

На місце, за словами Алли Чепелюк, викликали поліцію:

"Головою новоствореної релігійної громади було складено протокол про недопуск ревізійної комісії до будівлі храму", — каже Алла Чепелюк.


Як розповіла Суспільному речниця поліції області Інна Глега під час зборів парафіян релігійної громади порушень громадського порядку не було.


"Ми ніяких протоколів не складали. Те, що там відбулося — це не компетенція поліції. Це все вирішується в цивільно-правовому порядку, через суд, після реєстрації новоствореної релігійної громади", — сказала Інна Глега.


Наразі, зі слів Алли Чепелюк, члени релігійної громади займаються підготовкою документів для подачі в ОВА про затвердження релігійного статуту в новій редакції.


Нагадаємо: У Києві настоятель з двома громадами перейшов з УПЦ МП до ПЦУ.

0 коментарів
bottom of page