top of page
Пошук

На Тернопільщині суд зобов’язав УПЦ МП повернути Миколаївський собор заповіднику


Господарський суд Тернопільської області 15 червня ухвалив рішення повернути Миколаївський собор з келіями XVI-XVII століть, що в Кременці, Кременецько-Почаївському державному історико-архітектурному заповіднику. Повідомляє RISU з посиланням на сайт Міністерства культури та інформаційної політики України.


У повідомленні йдеться, що суд задовольнив позов Кременецько-Почаївського ДІАЗ та зобов’язав релігійну громаду парафії Святителя Миколая УПЦ МП усунути перешкоди в користуванні державним майном та повернути його заповіднику.


Нагадаємо, що 12 лютого 2023 року закінчився термін дії договору про безоплатне користування релігійною громадою УПЦ МП приміщенням Миколаївського собору та інших об’єктів, що є державною власністю.


"Заповідник неодноразово повідомляв релігійну громаду про закінчення терміну дії Договору та відсутність намірів щодо його продовження, у зв’язку зі змінами у законодавстві про оренду державного майна. Своєю чергою, релігійна громада зверталася до МКІП щодо продовження дії договору, але отримала відмову. Із 13 лютого 2023 року і по даний час Релігійна громада незаконно, без будь-якої правої підстави продовжує користуватися державним майном – пам’яткою архітектури національного значення", — йдеться у повідомленні Міністерства культури та інформаційної політики України.


Загальна площа до повернення – 1 756,0 кв. м.


Нагадаємо: Суд відхилив позов УПЦ МП щодо храмів Києво-Печерської лаври.

0 коментарів
bottom of page