top of page
Пошук

На Рівненщині підрахували, скільки громад покинули УПЦ МП за 2023 рік


Упродовж 2023 року на Рівненщині 14 релігійних громад змінили підлеглість та перейшли з Української Православної Церкви Московського Патріархату до Православної Церкви України. З них дві громади перейшли до ПЦУ з настоятелями. Про це йдеться в інформації, яку Суспільному надали в обласному управлінні культури. Повідомляє RISU.


Згідно з даними, упродовж 2023 року до ПЦУ перейшло 14 релігійних громад, серед яких:

Сарненський район — три релігійні громади;Рівненський район – шість релігійних громад;Дубенський район — дві релігійні громади;Вараський район — дві релігійні громади;Рівне — одна релігійна громада.


Загалом упродовж 2019-2023 років змінили підлеглість у канонічних та організаційних питаннях й залишили лави УПЦ МП 103 релігійні громади.


За даними Опендатабот, на Рівненщині є 404 церкви УПЦ МП.


З 14 громад дві перейшли до ПЦУ разом із настоятелями — у Рівному та Сарнах.


У 2023 році парафія преподобного Сергія Радонезького стала першою у Рівному, яка перейшла з УПЦ МП до ПЦУ.


Релігійна громада 14 травня 2023 року провела збори, де одноголосно проголосували за перехід з-під юрисдикції УПЦ МП. Парафія Сергія Радонезького створена у 2017 році.


Другою громадою, яка у 2023 році приєдналася до лав ПЦУ разом із настоятелем, стала парафія Почаївської Ікони Божої Матері у місті Сарни. Ініціював зміну конфесійної підлеглості настоятель храму, він був серед майже трьохсот священників-підписантів листа до митрополита Онуфрія про вимогу остаточного розриву будь-яких зв'язків з РПЦ.


0 коментарів

Comments


bottom of page