top of page
Пошук

На Київщині громаді повернули церкву, яку рейдерськи привласнила УПЦ МП


Антирейдерська комісія Міністерства юстиції України повернула місту Вишгороду церкву святих страстотерпців Бориса і Гліба, скасувавши переоформлення на приватні структури, пов’язані з настоятелем Московського Патріархату. Про це повідомив депутат Київської обласної ради, адвокат Роман Титикало, пише RISU з посиланням на Релігійну правду.


«Московські попи, вже розуміючи, що процес переходу релігійних громад до Православної Церкви України невідворотний, вирішили просто переоформити церкви на свої приватні структури», – заявив він.


За його словами, 17 червня 2023 року відбулися загальні збори релігійної громади церкви та громадою було вирішено змінити підлеглість у канонічних та організаційних питаннях шляхом входу до складу релігійного об’єднання – Православної Церкви України.


«Вже після зборів релігійної громади та після затвердження нової редакції статуту, 30 червня 2023 року, попередній настоятель релігійної громади Денисенко Дмитро Андрійович (настоятель московського патріархату) у змові з БО «Фонд духовного відродження громадян «Виховання», без відповідних на те повноважень, відчужив та зареєстрував приміщення Церкви святих страстотерпців Бориса і Гліба за вказаним Благодійним фондом», – розповів депутат.


«Наша юридична робота та супровід сприяли скасуванню реєстрації та поверненню церкви Бориса і Гліба у м. Вишгород через задоволення скарги антирейдерською комісією Міністерства юстиції України», – поділився результатом Титикало.


Нагадаємо, церква святих страстотерпців Бориса і Гліба у м. Вишгород є пам’яткою архітектури України місцевого значення (наказ Мінкульту від 14.08.2013 № 757 охоронний номер № 55-Ко) і була збудована у 1861 – 1863 роках.


0 коментарів

Comments


bottom of page