top of page
Пошук

На деокупованих територіях вже виявили 34 катівні й місця утримання українців – поліція


Стіна камери, де, за словами голови Нацполу Ігоря Клименка, під час окупації Балаклії російські війська катували людей, вересень 2022 року

На деокупованих територіях України вже виявили 34 катівні і місця утримання громадян, повідомив начальник департаменту організаційно-аналітичного забезпечення та оперативного реагування Нацполіції Олексій Сергєєв. Повідомляє Радіо Свобода.


«Із них – дві третини (24) на Харківщині, по три у Херсонській та Київській областях, дві у Сумській, по одній у Донецькій та Чернігівській областях. За вказаними фактами слідчими розпочато 16 кримінальних проваджень, з яких 11 передано за підслідністю до СБУ», – зазначив він.


За словами Сергєєва, Нацполіція також володіє інформацією щодо кількості місць, розташованих на тимчасово окупованих територіях та безпосередньо на території Росії, де утримують та катують українських громадян.


«Слідчими Національної поліції також виявлено та задокументовано 34 місця несвободи, катівні, фільтраційні табори, створені на зараз тимчасово окупованих територіях України (27) та безпосередньо на Росії (7 таких місць)», – повідомив він.


Загалом від початку деокупаційних заходів, як зазначають у Нацполіції, у Донецькій, Херсонській та Харківській областях поліція вже виявила тіла 868 цивільних осіб, з яких 24 – діти.


Росія продовжує заперечувати причетність своїх військ до злочинів проти цивільних в Україні.

0 коментарів

Comments


bottom of page