top of page
Пошук

Націоналізація року: "Мотор Січ", "Укрнафта", "АвтоКрАЗ" переходять у власність держави


Підприємства, повʼязані з Коломойським, Жеваго, Богуслаєвим та Григоришиним, переходять у власність держави. Наразі невідомо, чи буде передача акцій цих підприємств компенсовуватися їх колишнім власникам та міноритарним акціонерам.


Про це повідомляє видання Delo.ua з посиланням на "Економічну правду" та на на рішення Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР).


Зазначається, що Нацкомісія прийняла рішення про забезпечення примусового відчуження у власність держави акцій ПАТ "Укрнафта", ПАТ "Укртатнафта", АТ "Мотор Січ", ПрАТ "АвтоКрАЗ" та ПрАТ "Запоріжтрансформатор".


Компаніям Ігоря Коломойського в "Укрнафті" належить близько 42% акцій. Державі в особі НАК "Нафтогаз України" до цього належали 50% плюс 1 акція. Власниками інших акцій є міноритарні акціонери.


В "Укртатнафті" Ігор Коломойський спільно з Геннадієм Боголюбовим володіють близько 60%. Інші – в НАК "Нафтогаз України".


Ключовим активом "Укртатнафти" є Кременчуцький нафтопереробний завод, який у травні зазнав ракетного удару армією РФ.


Донедавна власником "Мотор Січ" був Вʼячеслав Богуслаєв, який у 2017 році продав 56% акцій компанії китайському холдингу Beijing Skyrizon Aviation Industry Investment Co Ltd. Через наявність порушень, зокрема щодо дотримання антимонопольного законодавства операції з акціями "Мотор Січі" були заблоковані, а згодом – арештовані. Богуслаєва в жовтні арештували, звинувативши у державній зраді.


Компанія "АвтоКрАЗ" входить в групу "Фінанси та кредит" Костянтина Жеваго. Підприємство займається виготовленням великовантажних автомобілів.


"Запоріжтрансформатор" – підприємство-банкрут, яке виробляє трансформаторне та реакторне обладнання. Його власником є Костянтин Григоришин.


Наразі невідомо, чи буде передача акцій цих підприємств компенсовуватися їх колишнім власникам та міноритарним акціонерам.

0 коментарів
bottom of page