top of page
Пошук

Міжнародний кримінальний суд відкриє дві перші справи щодо воєнних злочинів РФ проти України — NYT


Міжніродний кримінальний суд (Фото:The International Criminal Court)

Міжнародний кримінальний суд планує відкрити дві справи щодо воєнних злочинів Росії проти України і вимагатиме видачу ордерів на арешт кількох людей, повідомляє NYT з посиланням на нинішніх та колишніх чиновників. Інформує NV.

Як пише газета, ідеться про справи щодо викрадення росіянами українських дітей і підлітків, яких відправляли на «перевиховання» до таборів у РФ, а також щодо навмисних атак росіян на цивільну інфраструктуру.


Вони з’явилися після місяців роботи спеціальних слідчих груп і є першими міжнародними звинуваченнями, висунутими від початку розв’язаної Росією великої війни, наголошує NYT.


Проте видачі ордерів на арешт підозрюваних найближчим часом не очікується. Спочатку прокурор МКС Карім Хан повинен представити свої звинувачення колегії суддів досудового слідства, які вирішать, чи дотримувалися правових норм для такого кроку, або ж слідчим потрібно більше доказів. Кому саме суд планує висунути звинувачення, поки незрозуміло.


«Ми не обговорюємо публічно деталі, пов’язані з поточними розслідуваннями», — відповіли в прокуратурі на прохання NYT підтвердити запити про видачу ордерів на арешт.


На думку деяких дипломатів та експертів, є ймовірність, що звинувачення можуть висунути диктатору Володимиру Путіну, «оскільки суд не визнає імунітет глави держави у справах, пов’язаних з воєнними злочинами, злочинами проти людяності або геноцидом», пише видання. Водночас ймовірність судового процесу вони вважають низькою — розглядати справи заочно суд не може, а «Росія навряд чи видасть своїх чиновників».


2 квітня 2022 року Карім Хан повідомив про негайний початок розслідування ситуації в Україні після звернення 39 держав-учасниць МКС.


Україна закликає створити спеціальний трибунал для притягнення до відповідальності винних у злочині агресії проти України. Створення трибуналу своїми резолюціями підтримали Європарламент і ПАРЄ.


За даними МВС України, з початку повномасштабного вторгнення РФ станом на початок березня в Україні відкрили 64 986 кримінальних справ за фактами скоєння злочинів російськими військовими та їхніми поплічниками.

0 коментарів

Comments


bottom of page