top of page
Пошук

Московський Патріархат в Україні був одним із підрозділів ФСБ Росії, - екс-голова ГУР та СЗР


Московський Патріархат в Україні є не лише є п’ятою колоною, а й одним із підрозділів діяльності Федеральної служби безпеки Росії. Про це в інтерв'ю Радіо Свобода заявив екс-голова Головного управління розвідки Міністерства оборони України (2015-2016) та Служби зовнішньої розвідки України (2020-2021) Валерій Кондратюк. Повідомляє RISU.


"Вони (агенти ФСБ - ред.) ніколи не переставали існувати. І один мій знайомий генерал, який ще служив за часів російсько-радянської влади, він каже: «Я не ходжу в Києво-Печерську лавру, тому що я всіх цих попів знаю по оперативних агентурних псевдонімах». Тому це не лише є п’ятою колоною, але це взагалі було одним із підрозділів діяльності Федеральної служби безпеки Росії", - сказав він.


Державне керівництво України, за словами Кондратюка, не чіпало цих агентів у рясах з політичних міркувань.

"Ви знаєте, чому це питання було дуже чутливе для політиків, взагалі релігійне питання? Тому що це виборці і це вплив, і це, безумовно, політичні рейтинги. І до цих питань завжди підходили дуже-дуже обережно.

Але я дуже радий з того, що Служба безпеки під час війни очолила цей, знаєте, хрестовий похід проти антихристів в рясі, проти Російського Патріархату, саме які діяли і діють на користь Російської Федерації", - зазначив екс-голова ГУР та СЗР.


"Я навіть хочу сказати, що перше бойове зіткнення, яке відбулося біля міста Слов’янськ у березні 2014 року, безпосередньо було пов’язане з представниками Києво-Печерської лаври (Московського Патріархату – ред.). Були люди, які обстріляли спецпризначенців Служби безпеки, і коли ми знищили їх, встановили, що це серед них був, зокрема, дзвонар Києво-Печерської лаври, позивний «Ромашка». І таких людей було багато", - додав Валерій Кондратюк.


Як зауважило Радіо Свобода, підтвердити чи спростувати розповідь Валерія Кондратюка про це бойове зіткнення із незалежних джерел неможливо, утім, в українських ЗМІ є публікації про приїзд у 2014 році Ігоря Гіркіна, колишнього полковника ФСБ РФ, до Києво-Печерської лаври. Там він нібито хотів завербувати служителів. Згадується у публікаціях і «дзвонар-десантник».


У квітні цього року голова Служби безпеки України Василь Малюк заявив, що кримінальні провадження відкриті стосовно 61 священнослужителя УПЦ МП, суди винесли вже сім вироків щодо деяких кліриків, які «стали на бік ворога». Натомість в УПЦ МП закликали «не розпалювати внутрішню війну», заявляючи, що звинувачення у колабораційній діяльності на адресу деяких священиків є «недоведеними та безпідставними».


0 коментарів

Comments


bottom of page