top of page
Пошук

Монаха-розпусника з Київщини засудили на 10 років за допомогу окупантам

Під час окупації села Андріївка у Київської області російські військові відкрито заявляли, що вони грабували хати українців не просто так, а їх направив «монах», однак в суді зрадник розповідав, що він теж жертва. Повідомляє Інформатор Київ.


Мешканець села Андріївка, який представлявся монахом та освячував техніку та військових з Росії, казав окупантам, що найстрашніші бандерівці живуть у найбагатших хатах і жінки в них красиві. В суді монах казав, що він теж жертва, проте місцеві розповіли багато історій, завдяки яким зрадника засудили на 10 років. Раніше цього чоловіка вже судили за розбещення неповнолітніх. Про це йдеться у вироку Макарівського районного суду Київської області від 8 квітня 2024 року. 


Як пише сайт «Судовий репортер» із посиланням на вирок суду, у другій половині березня 2022 року, коли російські війська зайшли на територію села Андріївка, монах як міг допомагав окупантам. Він надавав їм житло та забезпечував продуктами. 


«Вказував військовим збройних сил російської федерації будинки, в яких проживають заможні люди, які надалі окупанти обкрадали. Також (монах) здійснював обряди хрещення військових російської федерації, освячував їхню військову техніку та здійснював інші релігійні обряди, спрямовані на підтримку дій окупантів», - йдеться у вироку суду.


За даними Київської обласної прокуратури, зраднику повідомили про підозру та взяли під варту у квітні 2022 року. На той час вже тривало досудове розслідування. «Армія РФ знищила інфраструктуру Андріївки на понад 60%, це найбільша кількість руйнувань серед населених пунктів Макарівської ОТГ», - йдеться у поясненнях обласної прокуратури.


Що було на суді

Під час слухань чоловік свою вину не визнав. Як пише «Судовий репортер», за словами монаха 24 лютого 2022 року зателефонував його син, повідомив про початок війни та сказав що їде до нього. Вже 4 березня син виїхав з села.

«Коли син поїхав, одного дня хтось постукав у вікно і, відкривши двері, він побачив військових РФ. Ті зайшли до будинку і вдарили його кілька разів так, що він втратив свідомість. Як прийшов до тями, військових не було», - розповідав чоловік у суді.

Через декілька днів окупанти завітали знову і повезли його в кінець вулиці. Там у будинку були ще декілька сусідів.

«Він попросив поїхати до його будинку, щоб взяти ліки. Один військовий посадив (монаха) у авто та повіз до його будинку, де він взяв ліки та вони повернулись назад. Наступного дня військові рф відпустили затриманих жителів села Андріївка, після цього жодного разу військові рф не приходили», - розповідав чоловік.

Однак цю легенду заперечили сусіди монаха, які розповіли зовсім інші історії. Одна жінка повідомила, що під час окупації бойова машина російських військових під’їхала до її подвірʼя і солдати запитали, де живе «бандера, який картавить, має багатий дім і гарну дружину».

«І тут до них підбіг (монах) і сказав, що це не та хата та показав номери сусідніх будинків, а сам поліз у люк військової російської машини. Після цього машина поїхала до іншого двору і жінка бачила як із будинків, в яких нікого не було, військові РФ виносили речі», - пояснювала мешканка села.

Ще один житель Андріївки розповів, що коли російські солдати підʼїхали до його будинку, він вийшов, почувши шум, та побачив, що окупанти вриваються у ворота сусідів навпроти. Оскільки господарі лишили ключі від будинку, то його дружина запропонувала не ламати замки, бо вона сама їм відчинить.

«Поки дружина відкривала двері, чоловік спілкувався з російським офіцером, який командував групою солдатів і той повідомив, що до цієї хати вони прийшли не просто так, бо їх сюди направив «монах». Він казав, що це найбагатша хата і тут живе головний бандерівець і жінка в нього красива», - написано у вироку суду.

Згодом сусід бачив, як у будинку проводили «обшуки» та виносили коробки з цукерками. Також інша мешканка цього села розповіла, що до неї додому прийшли близько десятка російських військових.

«Вони пройшли до її будинку та сказали, що будуть у неї жити. Помешкання має два входи. Окупанти облаштували свій пункт у другій половині будинку. За їх наказом жінка готувала їм їсти. Готувала їм пʼять днів, а потім захворіла і вони самі собі готували», - розповіли свідок.

Господиня декілька разів бачила, як монах приїздив до її будинку разом з російськими військовими на викраденому у місцевих авто. Він був у рясі, в руках мав перекидний календар. Через стінку жінка чула, як той чи то хрестив російських солдатів, чи то освячував, а потім пив із ними чай.


Суддя ухвалив рахувати строк ув’язнення з дня оголошення вироку – з 8 квітня 2024 року. Роки за ґратами можуть оскаржити до Київського апеляційного суду.


0 коментарів

Comments


bottom of page