top of page
Пошук

МЗС відповіло Лаврову на слова про "втягування Росії в силові дії"


Україна намагається втягнути Росію у дипломатичний процес, а не силові дії, як заявив речник МЗС РФ Сергій Лавров. Про це сказав речник МЗС України Олег Ніколенко, повідомляє Корреспондент.нет.


"За сім років мешканці тимчасово окупованих територій Донбасу вже побачили достатньо російських силових дій, горя та розрухи. Саме тому наша держава постійно пропонує кроки зі зрушенню з місця мирного врегулювання. А Російська Федерація ігнорує їх під різними приводами", – сказав Ніколенко.

За його словами, Україна закликає РФ нарешті припинити мислити категоріями війни та чекає сумлінного виконання нею домовленостей саміту лідерів нормандського формату, досягнутих у Парижі у грудні 2019 року.

"Йдеться про відведення сил та засобів від лінії розмежування, дотримання режиму припинення вогню, розблокування роботи КПВВ, забезпечення безпечного та надійного доступу Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ на всій території України, у тому числі і на тимчасово окупованій території, та виконання інших положень підсумкового документу" , – зазначив Ніколенко.

Він наголосив, що Україна готова до подальшої зустрічі у нормандському форматі без умов, щоб рухатися далі.

"Сподіваємося, що на таку зустріч погодиться і Росія. Водночас українська сторона залишає за собою право відповіді на наступальні дії, обстріли, озброєні провокації, як це передбачено додатковими заходами щодо посилення режиму припинення вогню від 22 липня 2020 року", – зазначив представник МЗС України.

Раніше Лавров заявив, що російська сторона бачить спроби влади України створити "провокаційну ситуацію" та втягнути Москву "в силові дії".

А напередодні ЗМІ повідомили, що Росія відновлює нарощування своїх військ поблизу кордону з Україною. Це викликало занепокоєння деяких офіційних осіб у США та Європі.

0 коментарів
bottom of page