top of page
Пошук

МВФ розробляє нову програму для України – глава Фонду


Георгієва заявила, що МВФ може виділити Україні $1,4 млрд Фото: EPA

Міжнародний валютний фонд (МВФ) розробить для України нову довгострокову програму кредитування. Про це 13 вересня в інтерв'ю Центру глобального розвитку заявила директорка-розпорядник МВФ Крісталіна Георгієва. Відео опублікували на YouTube-каналі МВФ. Вона заявила, що місія працюватиме разом із економічною групою України. Повідомляє Гордон.


Гергієва розповіла, що про майбутню програму говорила з президентом України Володимиром Зеленським. За її словами, вони обговорили, чим Фонд зараз може допомогти Києву і як може працювати з іншими інституціями для підтримки.


Як зазначила глава МВФ, Україна дала зрозуміти, що чекає на тривалу співпрацю з макроекономіки та грошово-кредитної політики.


Поки програму розробляють, МВФ, можливо, надасть Україні екстрене фінансування в розмірі $1,4 млрд.


Контекст:

Україна звернулася до МВФ із запитом про отримання надзвичайного фінансування через інструмент швидкого фінансування наприкінці лютого, за кілька днів після початку повномасштабного вторгнення Росії.


$1,4 млрд екстреної допомоги МВФ перерахував Україні 10 березня.


Для підтримки України, яка протистоїть російській агресії, Світовий банк створив трастовий фонд, поповнити який можуть різні країни. Спецрахунок для спрямування грошей країн – донорів Україні створив також Міжнародний валютний фонд, донори можуть надсилати через нього ресурси для допомоги Україні у вигляді грантів і позик.


Зеленський говорив, що Україна через війну потребує $7 млрд фінансової підтримки щомісяця.

0 коментарів

Comments


bottom of page