top of page
Пошук

Лукашенко ввів режим «контртерористичної операції», - міністр МЗС Білорусі


Глава білоруського МЗС Володимир Макей в інтерв'ю росЗМІ повідомив, що в Білорусі ввели режим «контртерористичної операції» через «провокації», які буцімтоготуються з боку сусідніх держав, повідомляє «Наша Ніва».


«Справді, була інформація про те, що з боку окремих суміжних держав плануються провокації, пов'язані майже з захопленням окремих ділянок території Білорусі», - заявив він.

Саме тому, за його словами, у Білорусі запроваджено «режим контртерористичної операції», а "збройні сили та спецслужби готові дати відсіч на будь-які провокації з боку суміжних країн".


Зі інтерв’ю Макея російському виданню «Известия», виходить, що «контртерористичну операцію» запровадили ще у понеділок після наради Лукашенка з силовиками - втім, це перші слова від білоруського посадовця про нібито таке рішення, пише «Європейська правда».


Також «Наша Ніва» пише, що отримала від кількох не пов’язаних між собою джерел інформацію про те, що Лукашенко ухвалив рішення проводити приховану мобілізацію для доукомплектації військових підрозділів, під виглядом перевірки боєздатності. Нібито планується мобілізовувати передусім людей з сіл, містян перший час це не торкнеться. Скількох людей планують мобілізувати, джерела не уточнюють. Лукашенко нібито вирішив публічно не оголошувати про рішення, врахувавши реакцію російського суспільства на рішення Путіна про «часткову мобілізацію».


Один зі співрозмовників «Ніви» зазначив, що зрозуміти мету мобілізації можна буде після того, як з’явиться інформація про її масштаби.


«Набір до 2000 осіб свідчив би про доукомплектацію окремих частин під вузькі бойові задачі, наприклад артилерійські. Тривогу треба буде бити, коли кількість мобілізованих перевищить 5 тисяч, це буде означати створення ударного угруповання на якомусь напрямку. Якщо це буде понад 10 тисяч – то на кількох напрямках», - сказав він.


Від джерел надійшла інформація, що шукають в основному людей зі спеціальностями, які наразі в дефіциті у російській армії, проте деталі різняться.


Один зі співрозмовників каже, що «на збори» викликають людей, які можуть виконувати функції командирів. Інші кажуть також про кухарів, технічний та тиловий персонал, що може бути ознакою першого етапу - набору людей, які згодом зможуть забезпечувати інших мобілізованих і техніку для них. У державних ЗМІ відкрито лунала інформація, що у місяць з 12 жовтня до 12 листопада військкомати проводитимуть звірку даних у себе та з підприємствами.

0 коментарів

Comments


bottom of page