top of page
Пошук

Лавру не віддамо! Митрополит Павло пішов війною проти держави


Митрополит Павло заявив, що для нього нічого не значать рішення директора заповідника та міністра культури скріншот з відеозвернення

Московська церква почала судове блокування виселення з Нижньої та Верхньої Лаври. Повідомляє Главком.


«Отримали нову вимогу про виселення із корпусу №34, який ми відбудували з руїн. Ніхто не виселятиметься ані з 34 корпусу, ані з інших корпусів. Адже для цього немає жодної вказівки про розривів договорів з боку Кабінету міністрів та президента. Хто такі директор музею та міністр культури? Такі ж звичайні люди, як ми. Вони повинні виконувати закон держави і мати трохи страху Божого. Немає судового рішення». Це пряма цитата намісника Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври УПЦ МП митрополита Павла (Петра Лебедя) з чергового відеомонологу, записаного 24 березня.

За лічені дні до часу «Х» – 29 березня, коли духовенство УПЦ МП повинно звільнити будівлі Нижньої Лаври, що підпорядковані Національному заповіднику «Києво-Печерська лавра», чоловічий монастир Московської церкви подав судовий позов проти заповідника. За даними держпорталу «Судова влада України», 23 березня позов надійшов до Господарського суду Києва і стосується визнання недійсним правочину.

дані держпорталу «Судова влада України»

На прохання «Главкома» у Господарському суді Києва деталізували суть позову монастиря. Йдеться про визнання недійсним правочину щодо односторонньої відмови від договору. У суді зауважили, що на ранок 27 березня відсутні відомості про дату засідання. Там додали, що ближче до кінця цього тижня щось має прояснитися.


Що цікаво: УПЦ МП розділила позов на дві частини. Зокрема, поки триватиме судовий процес позивач намагатиметься зупинити виселення з Нижньої Лаври шляхом заяви про забезпечення позову. Дата її розгляду поки невідома.


Спроби «Главкома» взяти коментарі у представників монастиря Московської церкви не увінчалися успіхом. Майже жоден із доступних телефонів на лаврському сайті не відповідає. Додзвонитися вдалося до канцелярії, де, очевидно, журналістам давно вже не дуже раді. Спочатку співрозмовник взагалі кинув слухавку, а після повторного дзвінка повідомив, що у них немає людини, котра поспілкувалася б на тему судового позову.


Також виявся недосяжним і голова юридичного відділу УПЦ МП, протоієрей Олександр Бахов.


У коментарі «Главкому» перший заступник генерального директора Національного заповідника «Києво-Печерська лавра» Олександр Овчар зізнався, що про новий позов у державній структурі нічого не знали до дзвінка журналіста. Але припустив: мабуть, ідеться про договір оренди, укладений між заповідником і чоловічим монастирем при Януковичі у 2013 році.


«Договір укладено після рішення уряду та відповідного наказу профільного міністерства. Заповідник передав Свято-Успенській Києво-Печерській Лаврі (чоловічий монастир) Української православної церкви будівлі та споруди у безоплатне користування. Малася на увазі, оренда Нижньої Лаври», – пояснив посадовець.


0 коментарів

Comments


bottom of page