top of page
Пошук

Корупція в Україні гальмує постачання зброї – президент Литви


ГІТАНАС НАУСЕДА ПІД ЧАС ВІЗИТУ ДО КИЄВА, ФОТО З TWITTER (X) ПРЕЗИДЕНТА ЛИТВИ

Президент Литви Гітанас Науседа заявив, що корупційні скандали в Україні відчутно впливають на країни Заходу при ухваленні рішень про постачання зброї Києву.


Джерело: "Європейська правда" з посиланням на телерадіокомпанію LRT


Пряма мова Науседи: "Це важлива причина. Це дуже важлива причина. Оскільки ті держави, які надають підтримку Україні, є демократичними державами, значить, вони повинні враховувати настрої свого суспільства і думку виборців.


Уявіть, що виборці в тій чи іншій державі бачать, що в країні, на яку спрямована допомога, відбуваються дуже помітні корупційні скандали. Це величезний удар по репутації цієї держави".

Деталі: Свої коментарі Науседа озвучив після того, як президент України Володимир Зеленський ухвалив рішення замінити міністра оборони Олексія Рєзнікова на Рустема Умєрова, який з минулого року очолював Фонд держмайна.


Хоча Зеленський у своїй заяві не згадав корупцію, останнім часом у Міністерстві оборони України розпочалися розслідування щодо зловживань і хабарництва під час закупівель зброї.

Науседа, втім, не вважає, що цей факт став причиною затримки поставок американських винищувачів F-16.


"Іноді справи пов'язані ще й із тим, що одна справа ухвалити рішення, інша справа – реалізувати це рішення", – сказав литовський президент.


Цьому передувало: Міністр оборони Литви Арвідас Анушаускас заявив, що наступнику Олексія Резнікова на посаді глави Міноборони України потрібно буде докласти зусиль для налагодження відносин із західними лідерами.


Нагадаємо: Глава Фонду держмайна Рустем Умєров йде у відставку. Він може очолити Міноборони.

0 коментарів
bottom of page