top of page
Пошук

Книжковий Арсенал, що мав пройти у Києві в травні, перенесли на «після перемоги»


ХІ Книжковий Арсенал був запланований на 25–29 травня 2022 року. Фото: Книжковий Арсенал


Війна вносить корективи на всіх фронтах, в тому числі і культурному. Організатори офіційно повідомили, що найбільший та найважливіший літературно-мистецький фестиваль столиці «Книжковий Арсенал» у травні 2022 не відбудеться. Повідомляє Вечірній Київ.


ХІ Книжковий Арсенал був запланований на 25–29 травня 2022 року.


«З моменту повномасштабного вторгнення в Україну з боку Росії пройшло півтора місяці, і сьогодні ми змушені повідомити, що команда Мистецького арсеналу прийняла очевидне, однак важке рішення: Міжнародний фестиваль „Книжковий Арсенал“ у травні 2022 не відбудеться, — повідомили організатори. — Український народ мужньо боронить країну, дає відсіч ворогу на різних фронтах, і ми всі розуміємо — для остаточної перемоги нам ще потрібен час».

Водночас команда фестивалю працює на підтримку видавничої сфери та літературної і мистецької сцени в Україні. Сьогодні активність зосередили за трьома напрямками:

  • інформують світову книжкову спільноту про російсько-українську війну, розвивають коаліцію культурних інституцій щодо бойкоту російського культурного продукту й бізнесу,

  • у співпраці з колегами з літературної лабораторії реалізували, переформатувавши відповідно до вимог часу, фінал проєкту «Україна—Шотландія: Літературний проєкт співпраці» подією Translation in Focus: Beyond Any Curtain; разом із відділом освітніх програм Мистецького Арсеналу запустили підлітковий проєкт «Антитвір — 2022»;

  • проєкт «Література на експорт» трансформується — тепер він спрямований на поширення каталогів наших видавців за кордоном. Це допомагає налагоджувати й і поглиблювати співпрацю з іноземними партнерами та підтримувати українських видавництв. Члени команди в складі робочої групи профільних інституцій культури вже забезпечили участь України у форматі стенду-маніфесту у книжковому ярмарку в Болоньї (21-24 березня), у Лондонському книжковому ярмарку (5-7 квітня).

«Зараз мета нашої діяльності — працювати на збереження інституції та команди, а відтак на підтримку книги та її аудиторії, працювати на перемогу. А після перемоги наша команда повернеться до того, що любить і вміє: ми будемо готувати та неодмінно проведемо ХІ Книжковий Арсенал, з його неповторною атмосферою свободи висловлювань, дискусій, зустрічей читачів та письменників і теплих обіймів під мирним небом у дворі Старого арсеналу», — зазначає оргкомітет фестивалю.


Нещодавно Читомо оприлюднило досладження, як працюють українські видавництва в умовах війни. Згідно з результатами опитування, 39% видавництв не припинили свою роботу під час війни, 51,2% змінили форму діяльності (тобто працюють частково, онлайн або офлайн), проте 9,8% не змогли продовжити свою діяльність.

0 коментарів

Comments


bottom of page