top of page
Пошук

Київ веде переговори з виробниками західної зброї про будівництво заводів в Україні


фото DR

Україна веде переговори із західними збройовими компаніями щодо створення заводів на території країни. Повідомляє Mind.


Джерело. Про це повідомив заступник міністра з питань стратегічних галузей промисловості Сергій Боєв агентству Reuters на авіасалоні в Парижі.


Він уточнив, що йдеться про виробників із Німеччини, Італії, Франції та східної Європи.


«Ми впевнені, що в найближчі кілька місяців підпишемо контрактні угоди», – сказав Боєв.


За його словами, завдяки залученню іноземних збройових компаній до України, Київ зможе більш ефективно задовольняти власні потреби, а також розвивати свою оборонну промисловість, щоб орієнтуватися на глобальних клієнтів. Крім того, це дозволить створити робочі місця для українців.


«Для майбутнього стримування агресії буде потрібна сильна оборонна промисловість в Україні, сильні збройні сили. Ось чому ми вважаємо, що прихід міжнародних партнерів, створення виробництв та включення країни до системи безпеки вільного світу дуже важливі», – наголосив Боєв.


У рамках паризького авіасалону заступник міністра також встановлював контакти із виробниками безпілотників.


«Ми обговорювали різні рівні співпраці. І деякі компанії кажуть, що вони готові прийти, інвестувати та виробляти безпілотники», – повідомив Боєв.


Минулого місяця німецька компанія Rheinmetall створила спільне підприємство з українським державним конгломератом «Укроборонпром» для виробництва та ремонту танків у країні.


«Машини пошкоджуються, їх потрібно ремонтувати, вони підпадають під обстріл. Ми прагнемо допомогти Україні, щоб вони могли самі проводити технічне обслуговування своїх танків та виробляти запасні частини», – говорив гендиректор Rheinmetall Армін Паппергер.


Наприкінці минулого року турецька Baykar заявила, що планує завершити будівництво заводу в Україні через два роки. Відповідну домовленість було досягнуто ще до вторгнення росії в Україну.


У травні президент України Володимир Зеленський заявив, що країна працює з британською оборонною компанією BAE Systems над створенням української бази для виробництва та ремонту озброєнь – від танків до артилерії. Проте угоду поки що не підписано.


Нагадаємо: У ЄС хочуть заборонити європейським компаніям виробляти найважливіші технології у Китаї.

0 коментарів
bottom of page