top of page
Пошук

Китай та Іран використовують нову тактику для переслідування критиків влади


ФБР попередило про зростаючу активність Китаю та Ірану у спробах змусити замовкнути критиків своїх урядів на території США та вплинути на американську внутрішню політику. Повідлмляє Матриця Свободи.

На брифінгу, присвяченому транснаціональним репресіям та переслідуванням, співробітники контррозвідувального управління ФБР закликали жертв репресій з боку Китаю та Ірану звернутися до спецслужби, щоб убезпечити себе та запобігти подальшому порушенню своїх прав. Заява була зроблена на тлі відстеження зростання тенденції втручання у внутрішні справи Америки авторитарних режимів через залякування певних категорій осіб. Офіційні особи заявили, що Іран та Китай почали користуватися допомогою приватних детективів, щоб вести спостереження за критиками режимів, порушено вже кілька кримінальних справ, пов'язаних із роботою приватних детективів на Тегеран та Пекін.

«Ми не бачили цього у попередніх розслідуваннях, пов'язаних з Китаєм та Іраном. Ми попередимо сектор приватних детективів, а також правоохоронні органи США та місцеві органи влади», - заявило ФБР.

Слідство має в своєму розпорядженні дані, що поліціянти створювали в соціальних мережах фейкові акаунти, за допомогою яких дискредитували дисидентів, які живуть в інших країнах. Деякі поліціянти мали зв'язки з працівниками американських телекомунікаційних мереж та з їхньою допомогою перекривали активістам доступ до великих платформ поширення контенту, щоб вони не могли виступати публічно. Окремо зазначається, що поліціянти вербували багатьох громадян США для поширення китайських наративів, пропаганди Комуністичної партії КНР та шпигунства.


0 коментарів
bottom of page