top of page
Пошук

Китай заявив про “міжнародний консенсус” у пошуках мирного закінчення війни


фото Офіційний сайт Президента України

Міжнародна конференція в Саудівській Аравії допомогла «сформувати міжнародний консенсус» щодо пошуку мирного вирішення “української кризи”. Про це заявило в понеділок Міністерство закордонних справ Китаю, пише Reuters. Інформує Mind.


Лі Хуей, спецпосланник голови КНР Сі Цзіньпіна з євроазіатських справ та колишній посол у росії, «докладно обговорював з усіма сторонами політичне врегулювання української кризи, вислухав усі думки та пропозиції», йдеться у повідомленні.


росію на цю зустріч не запросили.


Представники глобального Півдня також були присутні на зустрічі в Джидді, включаючи ПАР, Бразилію та Індію, а також Туреччину, країни Близького Сходу та ін. Усього в конференції брали участь чиновники рівня радників з національної безпеки з 42 країн.


«Усі сторони позитивно прокоментували присутність Лі Хуея та повною мірою підтримали позитивну роль Китаю у сприянні мирним переговорам», – йдеться у заяві МЗС КНР.


Китай на зустрічі «виглядав конструктивно» і «прагнув показати, що він не росія», підтвердив у розмові з Financial Times європейський дипломат.


“Сама присутність Китаю показує, що росія опиняється у все більшій і більшій ізоляції”, – додав він.


Більшість країн, включаючи Китай, висловили готовність зустрітися найближчими тижнями в такому ж форматі, без росії, сказали The Wall Street Journal люди, які брали участь у переговорах або проінформовані про них.


Нагадаємо: У Китаї підвели підсумки саміту у Джидді.

0 коментарів
bottom of page