top of page
Пошук

Китайські астронавти місії «Шеньчжоу-16» вперше вийшли у відкритий космос


Китайські астронавти Чжу Янчжу і Цзін Хайпен 20 липня вперше вийшли у відкритий космос у рамках місії «Шеньчжоу-16». Повідомляє Бабель з посиланням на Space.


Астронавти провели вісім годин поза межами космічної станції «Тяньгун». Ще один член екіпажу Гуй Хайчао допомагав зі станції за допомогою роботизованої руки.

Вихід у космос не транслювали — про нього оголосили лише після того, як астронавти благополучно повернулися на «Тяньгун».


Китайське державне медіа повідомило, що Цзін і Чжу виконали низку завдань, зокрема установили та підняли опорну раму для панорамної камери за межами основного модуля станції, а також розблокували та підняли дві панорамні камери за межами експериментального модуля.

  • У травні Китай відправив у космос перший цивільний корабель під назвою «Шеньчжоу-16» («Божественний корабель»). На його борту перебувають троє астронавтів.

  • Китай до 2030 року планує відправити на Місяць дві ракети — одна нестиме космічний корабель, що приземлиться на його поверхню, а інша транспортуватиме астронавтів.

0 коментарів
bottom of page