top of page
Пошук

Керівництво Російської православної церкви приєдналося до злочинів війни проти України


Франк-Вальтер Штайнмайєр на Всесвітній Раді церков. Фото: Канцелярія Президента ФРН

Президент ФРН заявив, що Російська православна церква — це тоталітарна ідеологія, замаскована під теологію. Повідомляє Вечірній Київ.


Всесвітня Рада церков вперше зібралась у Німеччині. Президент ФРН нагадав, що його країна приєдналась до Ради після краху третього рейху, який вчиняв жорстокі жахливі злочини в Європі. Логотип цієї 11-ї Асамблеї складається з чотирьох символів: кола, шляху, хреста та голуба.

Президент Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр звинуватив Російську Православну Церкву в участі у злочинах проти українського народу та релігії загалом.

Він відверто звернувся до представників РПЦ на Асамблеї Всесвітньої ради церков.

Він наголосив, що РПЦ виправдовує агресивну війну проти України й «веде своїх членів і всю свою церкву небезпечним і воістину блюзнірським шляхом, що йде всупереч з усім, у що вони вірять.

Штайнмайєр сказав, що учасники Ради повинні висловитися також тут, у цій залі, у цій Асамблеї, проти цієї пропаганди, націленої на свободу і права громадян іншої країни, яка безпідставно стверджує, що імперські мрії диктатури про гегемонію є Божа воля. Скільки жінок і чоловіків та дітей теж в Україні стали жертвами цього розпалювання ненависті, цієї ненависті та цього злочинного насильства!

Президент ФРН акцентував, що хоче передати особливе та сердечне вітання делегаціям Церков в Україні: «Тут сьогодні також присутні представники Російської Православної Церкви. Той факт, що вони тут, не є чимось само собою зрозумілим у наш час. Я очікую, що Асамблея не добиратиме слів для правди про цю жорстоку війну та критики ролі їхніх церковних лідерів».

Франк-Вальтер Штайнмаєр заявив, що необхідність у діалозі є, однак мости не можна побудувати, якщо одна сторона зруйнує стовпи, що підтримують ці мости. Керівництво Російської православної церкви приєдналося до злочинів війни проти України.

«Ця тоталітарна ідеологія, замаскована під теологію, призвела до повного чи часткового знищення багатьох релігійних об’єктів на території України — церков, мечетей, синагог, навчальних та адміністративних будівель, що належать релігійним громадам. Жоден християнин, який ще володіє своєю вірою, своїм розумом та своїми почуттями, не зможе побачити в цьому Божу волю. Все це докорінно суперечить третьому символу логотипа Асамблеї — хресту», — наголосив президент Німеччини.

0 коментарів
bottom of page