top of page
Пошук

"Каральний рейд". США вимагають від Росії звільнити заступника голови Меджлісу і кримських татар


США вимагають від РФ негайно звільнити викрадених російськими окупантами в Криму заступника голови Меджлісу Нарімана Джелялова та інших кримських татар. Про це йдеться в заяві на сайті Держдепу, предає Ліга.нет


"США рішуче засуджують затримання 4 вересня заступника голови Меджлісу кримських татар Нарімана Джелялова і щонайменше 45 інших кримських татар російською окупаційною владою в Криму. Ми вимагаємо у російської окупаційної влади негайно звільнити їх", – йдеться в заяві.

США називають ці події останнім актом "в довгій низці політично мотивованих рейдів, затримань і каральних заходів" проти Меджлісу і його керівництва, яке піддається репресіям за опір спробі Росії анексувати Крим. У Держдепі також нагадали: США підтвердили на саміті Кримської платформи, що Крим – це Україна, і Сполучені Штати непохитно підтримують суверенітет і територіальну цілісність України.

  • У кінці минулого тижня в Криму окупанти провели рейди проти кримських татар, був схоплений і Джелялов. Після викрадень родичі та активісти намагалися дізнатися про долю співвітчизників в Сімферополі, силовики окупантів почали їх "пакувати". Близько 40 осіб викрали та відпустили тільки в ніч на 5 вересня.

  • Президент Володимир Зеленський і Міністерство закордонних справ заявили, що так Росія мститься за Кримську платформу – саміт в Києві з 46 країнами та організаціями щодо деокупації півострова.

  • За даними МЗС, окупанти приписують Джелялову "диверсію" і можуть кинути його до в'язниці на термін від 10 до 15 років.

0 коментарів
bottom of page