top of page
Пошук

З російського полону повернулось 40 захисників острова Зміїний – Лубінець


Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець повідомив, що з полону РФ вже вдалося повернути 40 військовослужбовців зі Зміїного. Інформують Букви з посиланням на повідомлення Лубінеця у Facebook.


Так, 4 квітня спільно з колегами з Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими, керівництвом Державної прикордонної служби України, представниками Командування Військово-Морських Сил ЗСУ та керівником Національного інформаційного бюро провели зустріч з родинами оборонців острова Зміїний.


Обговорили питання, зокрема щодо принципу проведення обмінів і формування списків різних категорій військовополонених. Також рідні цікавилися участю міжнародних організацій у процесі обмінів.


Окремо порушили питання тиску російської сторони на родини полонених. Лубінець наголосив, що країна-агресорка підступна, тому варто не піддаватися на їхні провокації.


Наразі серед захисників острова Зміїний вдома вже 40 українців. Повернення кожного – це кропітка та колосальна праця, яка вимагає терпіння та максимум зусиль. Ми постійно підтримуємо зв’язок з рідними та робимо все можливе, щоб українці знову були на своїй землі. Для нас цінне життя кожного”, – зазначив омбудсман.


Зауважимо, з початку повномасштабної війни додому з російського полону повернулися майже дві тисячі українських захисників.


Перед тим з російського полону повернулось 12 українців, серед них п’ятеро важкопоранених.

0 коментарів
bottom of page