top of page
Пошук

ЗСУ влучили в базу окупантів під Мелітополем завдяки українським хакерам


Кіберфахівці отримали координати військового об’єкту через соцмережі. Українські хакери з групи Hackyourmom з’ясували місцеперебування бази російських військових біля тимчасово окупованого Мелітополя, використовуючи фейкові облікові записи у соцмережах. Про це повідомляє Детектор медіа з посиланняи на Hromadske.


Як розповів британському виданню Financial Times засновник групи Hackyourmom Микита Книш, українські айтівці зламали камери відеоспостереження в окупованих частинах України та відстежили рух військових. Це стало можливим завдяки створеній Hackyourmom програмі, що відокремлює пересування військових від цивільних.


Таким чином українські айтівці ідентифікували російську базу поблизу окупованого Мелітополя. Потім, використовуючи фейкові жіночі профілі у Facebook та «ВКонтакте», хакери змусили російських військових надіслати свої фотографії із геолокацією: начебто «дівчата» не повірили, що російські військові знаходяться саме в Україні і вимагали доказів. Таким чином айтівці встановили точні координати бази та передали їх військовим.


Хакерська група, за словами Микити Книша, здійснила ще декілька успішних атак на окупантів, зокрема:

  • скасувала або затримала авіарейси до Росії через неправдиві повідомлення про загрозу вибуху;

  • зламала низку дорожніх камер відеоспостереження у Білорусі;

  • показала на російських телеканалах новини про загиблих в Україні мирних жителів;

  • викрала бази даних російських військових підрядників тощо.

Група Hackyourmom продовжує свою діяльність, зокрема, стежить за зламаними камерами.


30-річний Микита Книш – харків’янин, колишній співробітник Служби безпеки України. До війни він очолював харківську компанію з кібербезпеки HackControl. В групі Hackyourmom, до якої долучилися співробітники HackControl, близько 30 осіб.


Група Hackyourmom використовує для підключення до інтернету мережу Starlink. Financial Times зазначило, що не вся інформація піддається перевірці, але видання має докази принаймні деяких прикладів, наведених Микитою Книшом.

0 коментарів
bottom of page