top of page
Пошук

Зеленський підписав закони про продовження воєнного стану та мобілізації в УкраїніПрезидент України Володимир Зеленський підписав законопроєкт про продовження в Україні строку дії воєнного стану з 14 лютого на 90 діб, тобто до 13 травня. Про це йдеться в карті законопроєкту, пише УНН.


Деталі 

Глава держави підписав закон №10456 про продовження воєнного стану, а також закон №10457 про продовження строку проведення загальної мобілізації.

Відповідно обидва терміни продовжено з 14 лютого 2024 року на 90 днів, до 13 травня 2024 року.


Доповнення

Це було десяте рішення по дії воєнного стану та загальної мобілізації з початку повномасштабної війни.


Довідково

Воєнний стан в Україні запровадили через повномасштабне вторгнення рф, яке сталося 24 лютого 2022 року. Це особливий правовий режим, що передбачає надання органам державної влади, військовому командуванню, військовим адміністраціям та органам місцевого самоврядування повноважень, необхідних для відвернення загрози.


Загальна мобілізація ‒ це оперативний механізм поповнення лав Збройних сил, який проводиться одночасно на всій території України.

У цей період мобілізації підлягають усі громадяни віком від 18 до 60 років (переважно чоловіки), які можуть виконувати військовий обов’язок.


0 коментарів

Comments


bottom of page