top of page
Пошук

Зеленський пропонує ратифікувати Конвенцію про екстрадицію


Фото: президент України Володимир Зеленський (Віталій Носач, РБК-Україна)


Президент Володимир Зеленський подав до Ради проект закону "Про приєднання України до Конвенції про екстрадицію". Водночас пропонується ратифікувати Конвенцію із застереженнями. Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на проект закону №0158.


Зокрема, до статті 2 пропонується зробити застереження про те, що Україна не видаватиме іншій державі громадян України.

До статті 3 пропонується висловити застереження, що Україна може відмовити у видачі особи у випадку, якщо є обґрунтовані підстави вважати, що екстрадиція суперечить інтересам національної безпеки України.

До статей 5 і 9 пропонується зробити заяву, що в Україні запити про екстрадицію складає та отримує Офіс Генерального прокурора (під час досудового розслідування) та Міністерство юстиції України (під час судового провадження або виконання вироку).

Конвенція про екстрадицію була підписана у 1933 році в Монтевідео. Державами - учасницями Конвенції є Аргентинська Республіка, Республіка Чилі, Республіка Колумбія, Домініканська Республіка, Республіка Еквадор, Республіка Сальвадор, Республіка Гватемала, Республіка Гондурас, Республіка Казахстан, Мексиканські Сполучені Штати, Республіка Нікарагуа, Республіка Панама та Сполучені Штати Америки.

0 коментарів

Comments


bottom of page